Právě na BLANÍKU :
 
 
Právě hraje:
 

Změnit zdravotní pojišťovnu?

Proč ne, můžete získat tisíce!

U které jste zdravotní pojišťovny? Mnoho lidí na tuto otázku ani neumí odpovědět a musí se podívat na svoji kartičku pojištěnce. Přitom je to škoda, protože zdravotní pojišťovny už dávno nejsou jen bezejmenné instituce vyřizující pouze úhrady zdravotní péče. Svým klientům nabízejí benefity, které stojí za to si zjistit a porovnat. Dá se totiž s nimi ročně ušetřit tisíce korun.

Důležité není jen to, jaké příspěvky jednotlivé pojišťovny nabízejí, ale také jak snadno se k nim klienti dostanou. Může se vám totiž stát, že bez věrnostní karty a nastřádaných bodů na lákavý bonus nedosáhnete. A nebo vám na pobočce řeknou, že rozpočet na ten či onen příspěvek už je tento rok vyčerpán.

„Právě proto, abychom pojištěnce nezklamali, koncipujeme preventivní programy jednoduše a přehledně a nestavíme do cesty žádné bariéry v podobě kreditů či bodů. Příspěvky poskytujeme celoročně, každý klient může vyčerpat tři za rok, stačí vyplnit jednoduchou žádost a přiložit doklad o úhradě. Peníze pak klient dostane rovnou na účet nebo složenkou – jak si sám určí,“ přibližuje vedoucí marketingu Jan Mates postup u Vojenské zdravotní pojišťovny.

Dalším využívaným benefitem zdravotních pojišťoven jsou slevové programy nebo partnerství s různými společnostmi, které poskytují služby a produkty související se zdravím, kondicí a životním stylem. „Náš BeneFit Klub nabízí klientům výrazné slevy například ve vybraných lékárnách, ale také na laserové operace očí, zdravou obuv nebo výživové doplňky. Novinkou je ActivePass, karta na volné vstupy do bazénů, fitcenter, zábavních parků nebo výletních cílů pro celou rodinu,“ dodává Jan Mates z VoZP.

Ke změně pojišťovny stačí přihláška

Pokud se kterýkoli pojištěnec rozhodne změnit zdravotní pojišťovnu, může tak podle zákona učinit buď v prvním, nebo ve třetím čtvrtletí roku. A to jednoduše tak, že vyplní, podepíše doručí přihlášku vybrané nové pojišťovně. Jejím klientem se však stává až od 1. července (pokud přihlášku podal od ledna do března), resp. od 1. ledna následujícího roku (pokud přihlášku podal od července do září). Nový průkaz pojištěnce dostanete poštou před začátkem pojistného vztahu. Od původní pojišťovny se klient nemusí nijak odhlašovat a té nové pak podle zákona musí zůstat minimálně jeden rok.

Pokud uvažujete o změně své zdravotní pojišťovny, třeba právě proto, že vás chcete využít nějakou atraktivní nabídku u konkurence, měli byste si ověřit u svých ošetřujících lékařů, že mají s danou pojišťovnou smlouvu.

Zaměstnanci musejí oznámit změnu zdravotní pojišťovny svému zaměstnavateli a OSVČ začnou od zahájení platnosti pojištění platit odvody na bankovní účet nové pojišťovny.

A rada na závěr: nezapomeňte o změně zdravotní pojišťovny uvědomit svého praktického lékaře, ušetříte mu zbytečnou opakovanou administrativu s vykazováním zdravotní péče.


zpět
PLACENÁ INZERCE
O nás:
Rádio     Ti, které slyšíte      Redakce      Kde nás naladíte        Tiskové zprávy       
Kontakty:
Rádio BLANÍK      Studio      Moderátoři      Písničky na přání      Facebook     

Informace o zpracování osobních údajů
© 2020 Rádio BLANÍK – pohodové české rádio, www.radioblanik.cz, všechna práva vyhrazena
kontakt: Rádio BLANÍK, Bělehradská 299/132, 120 00 Praha 2
tel. studio: 800 109 109, dopravní linka: 603 11 71 71, recepce: 224 409 719, e-mail: info@radioblanik.cz
Obchodní zastoupení: RADIOHOUSE