Právě na BLANÍKU :
 
 
Právě hraje:
 

Háčkování

Ve Zlatých českých ručičkách se háčkovalo, ale není háčkování jako háčkování, paní Martina Marková tak vytváří nejenom čepice a čelenky, ale dokonce i nádherné hračky, kterými obdarovává své známé.
více

Madeirové kraslice

Do Velikonoc sice pravda ještě nějaký ten čas zbývá, paní Kateřina Červenková má už ale teď doma ve Všerubech plné ruce práce, protože vyrábí kraslice, a to ne jenom tak ledajaké kraslice, vyrábí "madeirové kraslice, které připomínají spíše krajku.
více

Výroba ručního mýdla i pečení chleba

Ve Zlatých českých ručičkách se vyrábělo ruční mýdlo, mlela mouka a pekl chleba. Paní Karolína s přítelem se pustili do opravy starého mlýna v obci Pustověty na Křivoklátsku, ve kterém si zřídili mýdlárnu a k tomu paní Karolína už jenom tak pro radost a pro známé peče domácí chleba.
více

Dorty, cukroví, pečení

Zlaté české ručičky chutnaly v pondělí sladce. Zásluhu na tom měly dorty paní Marie Mistríkové z Lipové u Chebu, o kterých jsme se dnes bavili. Maruška jimi zásobuje své okolí a to je vlastně i důvod, proč se ve Zlatých českých ručičkách na Blaníku objevila, zavolali jsme ji právě na doporučení zákazníků.
více

Pletení z pedigu a kraslicích

V pátečních zlatých ručičkách se mluvilo o pletení z pedigu a kraslicích, obojímu se věnuje paní Pavlína Bartíková z Vysočiny. A jde ji to, o tom svědčí i to, že vyrábí i na zakázku a zákazníci její práce milují.
více

Domácí vločkovač

Ve Zlatých českých ručičkách paní Pavla Šplíchalová z Hlinska mluvila o tom, jak před lety donutila šikovného manžela udělat domácí vločkovač, protože s německým kupovaným neměli dobré zkušenosti.
více

Budoucí generace

Ve Zlatých českých ručičkách se hodně mluvilo o dětech a dobrá zpráva je, že zlaté české ručičky jsou i pro budoucí generace zachráněny. Stará se o to paní Iveta Věříšová, která pracuje jako družinářka v Novém Bydžově a které se podařilo děti nadchnout tak, že samy odložily chytré telefony a tablety a vytvořily tyto nádherné věci.
více

Výroba koňských sedel

Ve Zlatých českých ručičkách to vonělo kůží a koňskou stájí. S panem Jaromírem Paluskou z Radonic u Kadaně jsme se bavili o výrobě koňských sedel.
více

Dekorace v přírodním stylu na svatby a oslavy

V pátek 10. ledna byla hlavní hrdinkou pořadu ZLATÉ ČESKÉ RUČIČKY Zuzana Kustlová, která vyrábí dekorace v přírodním stylu na svatby a oslavy.
více

Opasky, klíčenky a peněženky ušité z hasičských hadic

Hostem Zlatých českých ručiček byl Martin Kubeš z Českých Budějovic, který vrací život vyřazeným hasičským hadicím a šije z nich opasky, klíčenky a peněženky.
více
starší články
PLACENÁ INZERCE
O nás:
Rádio     Ti, které slyšíte      Redakce      Kde nás naladíte        Tiskové zprávy       
Kontakty:
Rádio BLANÍK      Studio      Moderátoři      Písničky na přání      Facebook     

Informace o zpracování osobních údajů
© 2020 Rádio BLANÍK – pohodové české rádio, www.radioblanik.cz, všechna práva vyhrazena
kontakt: Rádio BLANÍK, Bělehradská 299/132, 120 00 Praha 2
tel. studio: 800 109 109, dopravní linka: 603 11 71 71, recepce: 224 409 719, e-mail: info@radioblanik.cz
Obchodní zastoupení: RADIOHOUSE