Právě na BLANÍKU :
 
 
Právě hraje:
 

Petr Brožík

Příští vysílání:  Pondělí - 05:00
 
Každé ráno od pondělí do pátku se na vás vždy od 5 do 9 hodin těší pohodový moderátor Petr Brožík.
Pokaždé pro vás má spoustu písniček, které vám udělají ráno veselejší a lepší. A ty české má stejně jako vy ze všech nejradši! Takže ranní společnost vám spolu s Petrem dělají pravidelně i Karel Gott, Hana Zagorová, Chinaski, Lucie Bílá, Kryštof, Václav Neckář, Olympic, Tomáš Klus, Helena Vondráčková, a spousta dalších!
Ale naše blanické ráno samozřejmě nejsou jenom písničky. Petr vám každý den servíruje zajímavé novinky z celého Česka i z vašeho kraje. A dobré zprávy má obzvlášť rád.
Ale to samozřejmě není vše! Petr pro vás má pravidelně řadu překvapení a mnohdy i hezkých dárků. Někdy vás potěší dálničními známkami na celý rok, jindy CD s českými písničkami, no a někdy může být ve hře i něco ještě většího… Tak buďte ve střehu, ať to nepropásnete!
Užijte si tedy každý všední den ráno plný pohody s Petrem Brožíkem!


Miluji Česko:
Miluji české pivo. Miluji lidi, kteří umí pít pivo jako hodnotný, kvalitní nápoj. Miluji čtvero ročních období. Jaro, léto, podzim a zima jsou v Česku úchvatné. Miluji naše technické vymoženosti, třeba naše jaderné elektrárny. Miluji Česko!

Petr Slíva

Příští vysílání:  Čtvrtek - 12:00
 
Petr Slíva je zkušený rádiový harcovník. Na BLANÍKU se s ním můžete slyšet každé všední dopoledne od 9 do 12 hodin. Jako hlava zvědavá pro vás každé pondělí a pátek od naší meteoroložky Magdaleny Lípové zjišťuje, jaké bude počasí v nejbližších dnech. I Petr má samozřejmě rád naši českou hodinku – každý den vám od 10 do 11 hodin hraje jenom hezky česky a navíc vám k tomu v této hodině nikdy nepustí ani jednu reklamu????. A hned potom krátce po 11té pro vás chystá „Hudební ztráty a nálezy“????. Každý den pro vás v tento čas znovu objevuje písničky, které jste už dlouho neslyšeli. Petr ale vezme do ruky naši pomyslnou prachovku a písničky, které byly schované v našem blanickém šuplíku, pro vás opráší. A ještě něco… Každý pátek má pro vás speciální dárek – celou hodinu od 9 do 10 pro vás s naším hudebním ředitelem vybírají písničky tak, aby mezi nimi nebyla ani jedna smutná. Víkend s Petrem začíná už v pátek naší „Šťastnou hodinkou“ – a pokaždé do něj můžete vykročit hezky zvesela????!
Miluji Česko:
Co mám rád na Česku? Otázka, na kterou je vcelku jednoduchá odpověď, narodil jsem se tady a jsem tady doma. Je to podobné jako s našimi nejbližšími, člověk je miluje, a i když mu někdy lezou na nervy, nikdy by je nevyměnil. Hodně cestuji, mám rád hodně zemí, ale miluji pouze tuhle. Hodně sportuji, běhám a takovému ultramaratonu v Krkonoších, v Jizerkách nebo na Šumavě nemůže žádná jiná země konkurovat. Hodně fotím a vím, že na naši přírodu můžeme být hrdí a musíme ji chránit. Mám rád jídlo, vařím a mám rád spoustu světových kuchyní, ale svíčková je svíčková. A tak bychom mohli pokračovat. Česko si musíme hýčkat, abychom se měli čím chlubit. Ne vychloubat, ale chlubit. 

Jirka Svoboda

Příští vysílání:  Čtvrtek - 16:00
 
Příjemný hlas Jirky Svobody vám dělá ve vysílání Rádia BLANÍK radost už spoustu let. Konkrétně se na vás těší vždy od pondělí do čtvrtka v čase 16-19. Pokud jste na cestě autem z práce, můžete mu zavolat aktuální novinky z našich silnic a dálnic. Také Jirka si pak ve svém vysílání povídá s Magdalenou Lípovou, dvorní meteoroložkou Rádia BLANÍK – konkrétně v pondělí v čase 16:40. A pokud se vám náhodou zatoulá váš zvířecí miláček, možná vám ho v podvečer krátce po 18té hodině pomůže najít právě Jirka. A k tomu se můžete samozřejmě pokaždé spolehnout, že vám k tomu připraví i spoustu krásných písniček! Jirka Svoboda a Rádio BLANÍK - to jsou dvě záruky pro váš pohodový podvečer. 
Miluji Česko:
Skutečně mohu o sobě říci, že "miluju Česko". Máme opravdu velké štěstí, že žijeme sice v malé zemi, ale o to více bohatší na historické a kulturní památky. Žije tady spousta šikovných lidí a je u nás neskutečné množství přírodních krás. Je několik míst, která mě skutečně přirostla k srdci. Vyrůstal jsem v severních Čechách, a proto rád navštěvuji horu Ještěd s výjimečným hotelem a vysílačem ve tvaru rotačního hyperboloidu od architekta Karla Hubáčka. Stavba sama o sobě člověka jakoby přenese do jiného světa, ale hlavně úžasný je ten výhled. Nejen na město Liberec, ale také do větší dálky. Když je dobré počasí, je možné vidět až do Polska a Německa. Doporučuji i návštěvu v noci. Víkendy jsem už jako malý kluk s rodiči trávil v Českém ráji. Skalní města, hluboké lesy, krásné rybníky na koupání, cyklostezky, hrady a zámky. To všechno je na jednom místě a nabízí zážitky prakticky každému. I když na to nemám v posledních letech tolik času, vždycky se do Českého ráje rád vracím. V neposlední řadě opravdu miluju starou Prahu. Je to natolik okouzlující místo, ze kterého dýchá nejen historie, ale také šikovnost našich předků a hlavně magie s jakou byla Praha postavená. Nejraději se jejími uličkami procházím těsně před rozbřeskem, kdy je všude klid, žádné davy turistů a s foťákem v ruce mohu zachytávat první paprsky vycházejícího slunce, které začínají malovat světla a stíny na budovách, sochách a dalších památkách. V tu chvíli má Praha to největší kouzlo.

Martin Císař

moderátor
 
Martin je ten nejlepší blanický parťák, kterého můžete znát. Také není divu - v našem týmu je od samého začátku vysílání Rádia BLANÍK, tedy od června 1999. Má už tedy něco za sebou a v našem studiu je skutečně jako doma:-) Od pondělí do pátku se na vás těší vždy odpoledne od 12ti do 16ti hodin. V pořadu Slavné desky hezky česky si můžete vždy po poledni s Martinem vyzkoušet, jak znáte české verze známých světových hitů. A po patnácté hodině vás pokaždé čeká pravidelné cestování po krásách naší vlasti s oblíbeným hercem Miroslavem Táborským. Tak se přidejte i vy! Každé odpoledne, kdy se na vás na BLANÍKU těší usměvavý Martin Císař.

Vlasta Suk

Příští vysílání:  Pátek - 10:00
 
Vlasta Suk se na vás těší každý pátek odpoledne a večer, a k tomu vás provází naším víkendovým vysíláním. V pátek sleduje obzvlášť pozorně situaci na českých a moravských silnicích - to víte, týden končí - víkend začíná:-)) A jakmile je potřeba, hned se vše podstatné dozvíte. Kdybyste i vy sami měli nějakou aktuální zprávu, zavolejte Vlastovi na naši blanickou dopravní linku 603 11 71 71. Jinak i Vlasta si každý pátek povídá s blanickou meteoroložkou Magdalenou Lípovou (vždy v 16:40) a stejně jako Jirka Svoboda vám po 18té hodině pomáhá hledat vaše ztracené pejsky. O víkendu si pak rád povídá s našimi milými hosty a samozřejmě také on vám rád servíruje písničky svého srdce - stejně jako vy i Vlasta Suk miluje písničky! A bude rád, když si je s ním zazpíváte také vy.
Miluji Česko:
Já osobně miluju klasická česká jídla, úplně nejvíc svíčkovou "se šesti", české komedie a hlavně české písničky.

Katka Pallayová

Příští vysílání:  Pátek - 05:00
 
Katka je zkušená matadorka, kterou vy, posluchači BLANÍKU, znáte jako své boty. A z mnoha vašich vzkazů dobře víme, jak moc ji máte rádi! Slyšet se s ní můžete každý víkend a kromě spousty písniček si pro vás pokaždé chystá řadu zajímavostí a skvělých tipů na sobotní či nedělní zábavu. Tak si to s Káťou užijte!
Miluji Česko:
„Do Českého ráje, cesta příjemná je...“, zpíváme si s rodinou každý rok, protože právě tady jsme jako doma. Milujeme Česko s krásnou přírodou, nejlepším pivem na světě a hlavně úžasnými lidmi, kteří mají srdce na dlani a zlaté české ruce!

Mirek Thera

moderátor
 
Mirek patří mezi velké blanické srdcaře. Pozorným posluchačům jistě neuniklo, že Mirka mohli na vlnách BLANÍKU slýchávat již před několika lety. Nyní se k nám po vysílací přestávce velmi rád vrací. Mirkovo pohodové vysílání se spoustou písniček a dobrých zpráv si můžete naladit vždy jednou za čtrnáct dní, a to v pondělí či v úterý.
Miluji Česko:
Se sloganem "Milujeme Česko, milujeme písničky" se absolutně ztotožňuji. Přestože jsem se narodil v Praze, není mi cizí sever Čech, ani třeba Vysočina. Mnoho oblíbených míst mám v Teplicích a jejich okolí (kde jsem studoval), stejně tak třeba v Ústí nad Labem. Nejčastěji ale cestuji na Vysočinu, která je mým balzámem na duši a nejednu dovolenou jsem s rodinou strávil na Lipně. Dále Morava, Krkonoše, jižní Čechy - myslím si, že právem můžeme být na svou krásnou zemi hrdí. Jak řekl pan Rudolf Hrušínský ve filmu Vesničko má středisková: „To není země, to je zahrádka." A co se písniček týká, tak k těm mám zase velmi blízko jakožto vystudovaný muzikant (pro zvídavé - hraju na housle; zpívat mne ale nenaučili, tak jen doufejme, že si někdy nezapomenu vypnout mikrofon).

Monika Poledníková

moderátorka
 
Monika vysílá sice už jen občas, ale pokaždé k vám dorazí s dobrou náladou a úsměvem na tváři:-) Chystá pro vás spoustu pokladů z hudební truhlice Rádia BLANÍK a k tomu samozřejmě spoustu zajímavostí a aktuálních novinek.
Miluji Česko:
Co mám v naší zemi ráda? Zrovna koukám z okna na podzimně zbarvené stromy. Na nich nádherná červená jablka a hned vedle už padající ořechy. Koncert barev - nádhera! Mám ráda naše louky i okraje lesů, kde mám jako bylinářka přes sezónu žně. A doma si pak z těch darů přírody vyrábím sirupy, likéry, čaje i mastičky. Miluju Vysočinu. Jako malá jsem tam jezdívala k prarodičům na prázdniny i s kamarády na dětské tábory. Naučila jsem se tam lyžovat, bruslit a užila si tam své první večírky na vesnických zábavách. Stejně tak mám ráda i jižní Moravu, odkud pocházím, a kde jsem pořád srdcem doma. Zbytek nepoznaného se postupně snažím procestovat. Víte co? Miluji naši zemi, protože je krásná!

Radek Škudrna

moderátor
 
Vždy v dobré náladě a s úsměvem na rtech. Takové bývá každé vysílání s Radkem Škudrnou. Vysílá sice jen občas, o to víc se ale na vás pokaždé těší!
Miluji Česko:
Za mě jsou v Česku rozhodně nejkrásnější holky. To bych viděl jako absolutní nej. Jinak všeobecně máme překrásnou přírodu a to hlavně v okolí Berouna. Když se v Berouně kouknu napravo, tak je tam Křivoklátsko, a když nalevo, tak je tam Karlštejnsko. Všechny místa tam jsou plná historie a překrásných přírodních scenérií!

Magdalena Lípová

meteoroložka
 
Magdalena Lípová, známá meteoroložka z obrazovek České televize, vysílání Rádia BLANÍK a z Českého hydrometeorologického ústavu, vám přinese vždy v pondělí a pátek týdenní a víkendovou předpověd počasí. Poslouchejte po 9., 13. a 16. hodině Rádio BLANÍK.
PLACENÁ INZERCE
O nás:
Rádio     Ti, které slyšíte      Redakce      Kde nás naladíte        Tiskové zprávy       
Kontakty:
Rádio BLANÍK      Studio      Moderátoři      Písničky na přání      Facebook     

Informace o zpracování osobních údajů
© 2020 Rádio BLANÍK – pohodové české rádio, www.radioblanik.cz, všechna práva vyhrazena
kontakt: Rádio BLANÍK, Bělehradská 299/132, 120 00 Praha 2
tel. studio: 800 109 109, dopravní linka: 603 11 71 71, recepce: 224 409 719, e-mail: info@radioblanik.cz
Obchodní zastoupení: RADIOHOUSE