Právě na BLANÍKU :
 
 
Právě hraje:
 

BLANÍK přináší dobré zprávy

Jednou z důležitých součástí Rádia BLANÍK je zpravodajství. Posluchačům Rádia BLANÍK se snaží přinášet informace z jejich bezprostředního okolí. Obyvatele Benešova samozřejmě nezajímají detaily o výluce trolejbusů v Ústí nad Labem a opačně, obyvatel Teplic asi nebude s nadšením poslouchat detaily o opravě železničního mostu v Táboře. Proto BLANÍK vysílá na každém vysílači jiné zpravodajské relace tak, aby co nejvíc vyhovovaly posluchačům. Tento systém používá BLANÍK jako jediné rádio v České republice. Rozdílné jsou nejen zprávy, ale i předpovědi počasí a také dopravní servis.

Zpravodajství Rádia BLANÍK prošlo revolucí – vznikla nová redakce, kam se vejde více redaktorů. Ti mají k dispozici i nové počítačové programy, které jim pomáhají v práci. Mimochodem, tyto programy vyvíjela úspěšná a prestižní německo-francouzská společnost speciálně pro Rádio BLANÍK. A protože se na BLANÍKU osvědčily, postupně se rozšiřují do dalších částí Evropy. Dá se tedy říci, že další evropská rádia opisují z BLANÍKU.

V současné době vysílá BLANÍK zároveň 7 verzí zpravodajských relací, předpovědí počasí i dopravních servisů. Když to sečteme, připravuje redakce zpravodajství každý týden přes 2000 zpravodajských relací – což je na zápis do Guinessovy knihy rekordů, to u nás ani v zahraničí nemá obdoby.

Od ostatních českých rozhlasových stanic se zprávy na BLANÍKU odlišují ještě jednou věcí – redaktoři se totiž snaží hledat co nejvíc dobrých zpráv. A ke zpravodajství je třeba doplnit ještě jednu věc. Jeho spolutvůrcem totiž může být každý z posluchačů. Jakékoliv tipy na zajímavé zprávy nebo třeba pozvánky na chystané akce můžete kdykoliv posílat nebo telefonovat přímo do redakce – telefon je 323641990 a e-mail info@radioblanik.cz.

A koho můžete pravidelně slýchávat ve vysílání Rádia BLANÍK?

Zprávaři: Jarmila Bastlová, Josef Černý, Monika Holubová, Iva Horáková, Markéta Kosová, Petr Kozák, Markéta Prusková, Helena Vafková

Reportéři: Markéta Dědková, Martin Kozák, Barbora Kvapilová, Michaela Spáčilová, Ondřej Ublick, Jitka Valášková, Jana Vitásková, Miroslava Vejvodová, Petr Záliš

PLACENÁ INZERCE
O nás:
Rádio     Ti, které slyšíte      Redakce      Kde nás naladíte        Reklama       
Kontakty:
Rádio BLANÍK      Studio      Moderátoři      Písničky na přání      Facebook     
© 2017 Rádio BLANÍK – pohodové české rádio, www.radioblanik.cz, všechna práva vyhrazena
kontakt: Rádio BLANÍK, poštovní přihrádka 8, 251 64 Mnichovice
tel. studio: 800 109 109, dopravní linka: 603 11 71 71, recepce: 323 641 990, e-mail: info@radioblanik.cz
Obchodní zastoupení: RADIOHOUSE