Právě na BLANÍKU :
 
 
Právě hraje:
 

Krajánek v pražské zoo, na Vyšehradě a na trzích

Michal Košan se oblékl do modrého blanického úboru, naložil auto až po strop drobnými dárky a spolu s půvabnou hosteskou Julií se vydal na cestu po hlavním městě.

První pražskou zastávkou našich dobrodruhů byly farmářské trhy na náměstí Jiřího z Poděbrad na Vinohradech. Tam narazili na naši posluchačku Kláru, která nám do vysílání pověděla, co má na trzích nejraději. Jsou to hlavně čerstvé květiny, bylinky a sezónní zelenina. Michal s Julií ale ochutnali také nějaké to farmářské ovoce a pekařské výrobky. Ty mají na „Jiřáku“ opravdu výborné. Michal rozdal spoustu dárků, popovídal si s mnoha posluchači a vydal se na další cestu.

K Vyšehradu se váže řada pověstí z počátků českých dějin. Založil jej prý bájný kníže Krok. Skutečný vznik knížecího hradiště je ale kladen do druhé poloviny 10. století. Michal s Julií sem dorazili na počátku století 21. a byli příjemně překvapeni, jak to tu i ve všední den žije. Maminky s kočárky, mladí lidé s notebooky, studenti na lehátkách i cizinci, obdivující sady a přilehlý hřbitov, kde je pochována doslova elita našeho národa. Právě kvůli hřbitovu na Vyšehrad vyrazil náš posluchač Ondra, kterého jsme mohli slyšet v živém vstupu do vysílání. Ondra nám prozradil, že krajánka sám oslovil a dostal od něj spoustu dárků. Vedle Vyšehradu s navíc chystal také do zlaté uličky a na výstavu Gott my life, která probíhá na lodi kotvící na náplavce. Bylo to příjemné setkání. Krajánek se ale musel přesunout zase o kus dál.

Návštěva pražské Zoo nikdy nezklame a potvrdit už to může i Michal Košan. Do Troji se těšil hlavně na gorilího samce Richarda, který je skutečnou ozdobou pražské zahrady. Julie rozdávala dárky našim posluchačům a Michal se mezitím přihlásil do vysílání a do vstupu přizval také mluvčí zoo paní Alenu Šteffelovou. Ta nám pověděla, co mají v Troji nového. Zmínila tak malá geparďata, nejmladšího člena gorilí rodiny i nejmenší slůně. V zoo je kromě zvířat také spousta stánků s občerstvením a rodiče určitě přivítají dětský koutek. Kdo pražskou zoologickou zahradu navštívil, musí potvrdit, že je to jeden z povinných letních cílů. My na Blaníku vřele doporučujeme a zítra se vypravíme například do Čimelic nebo do Smetanovy Lhoty, kde si popovídáme s tatínkem fotbalisty Jana Kollera. Tak poslouchejte rádio Blaník a nic Vám neunikne.


zpět

Fotografie

PLACENÁ INZERCE
O nás:
Rádio     Ti, které slyšíte      Redakce      Kde nás naladíte        Tiskové zprávy       
Kontakty:
Rádio BLANÍK      Studio      Moderátoři      Písničky na přání      Facebook     

Informace o zpracování osobních údajů
© 2019 Rádio BLANÍK – pohodové české rádio, www.radioblanik.cz, všechna práva vyhrazena
kontakt: Rádio BLANÍK, poštovní přihrádka 8, 251 64 Mnichovice
tel. studio: 800 109 109, dopravní linka: 603 11 71 71, recepce: 323 641 990, e-mail: info@radioblanik.cz
Obchodní zastoupení: RADIOHOUSE