Právě na BLANÍKU :
 
 
Právě hraje:
 

Krajánek na Zvíkově, v Čimelicích a ve Smetanově Lhotě

Na cestu za zážitky, našimi posluchači a lákavými akcemi vyrazil znovu Michal Košan a i tentokrát sebou vzal půvabnou hostesku Julií, která měla na starosti hlavně rozdávání blanických dárků.

První čtvrteční zastávkou prázdninového krajánka byl hrad Zvíkov. První zmínky o něm pocházejí z roku 1234 a jeho zakladatelem byl Přemysl Otakar druhý. Zajímavostí je, že na Zvíkově věznil Václav první svého syna Přemysla Otakara druhého, a to kvůli hrozbě vzpoury. Mezi Zvíkovem a Orlíkem funguje lodní doprava, takže se snadno, pohodlně a dobrodružně dostanete z jedné památky na druhou, a navíc si vychutnáte úžasnou atmosféru okolní přírody. Michal Košan na Zvíkově potkal naši posluchačku Alenku, která bydlí na Písecku a na hrad čas od času vyrazí. Alenka nám přímo do vysílání prozradila, že se tentokrát vypravila přímo za krajánkem a z dárků, které od něj dostala, měla velkou radost.

Druhým zastavením byla pro Michala s Julií výstava květin v Čimelickém zámeckém parku. Tam se Julie okamžitě ztratila. Množství krásných květin ji totiž lákala mnohem víc než Michala, který zamířil naopak ke klobásám, sýrům a dalším pochutinám, kterých tu byla velká spousta. V živém vstupu do vysílání Michal vyzpovídal organizátorku výstavy paní Hanu Chvalovou. Ta nám pověděla, kolik je v Čimelicích k vidění květin, jaké množství vystavovatelů dorazilo, a co všechno je tu ke koupi. Byl to krásný zážitek, ale Michal s Julií se museli vydat opět na cestu, a to do nedaleké Smetanovy Lhoty, kterou proslavil jeden slavný fotbalista.

Tím není nikdo jiný než Jan Koller. Nejlepší reprezentační střelec historie ze Smetanovy Lhoty pochází, a právě tady začal svou úžasnou fotbalovou kariéru. Michal ve Lhotě navštívil Honzova tatínka a udělal s ním dlouhý rozhovor, který jste měli možnost ve vysílání slyšet. Pan Koller nám pověděl, že měl Honza ke sportu vždycky velké vlohy, sem tam si fotbal ještě zahraje a v Monaku, kde teď bydlí, hlavně odpočívá a sportuje pouze rekreačně. Bylo to krásné setkání. Ostatně jako vždycky. Krajánek totiž dokáže šířit dobrou náladu všude, kam přijede. 


zpět

Fotografie

PLACENÁ INZERCE
O nás:
Rádio     Ti, které slyšíte      Redakce      Kde nás naladíte        Tiskové zprávy       
Kontakty:
Rádio BLANÍK      Studio      Moderátoři      Písničky na přání      Facebook     

Informace o zpracování osobních údajů
© 2019 Rádio BLANÍK – pohodové české rádio, www.radioblanik.cz, všechna práva vyhrazena
kontakt: Rádio BLANÍK, poštovní přihrádka 8, 251 64 Mnichovice
tel. studio: 800 109 109, dopravní linka: 603 11 71 71, recepce: 323 641 990, e-mail: info@radioblanik.cz
Obchodní zastoupení: RADIOHOUSE