Právě na BLANÍKU :
 
 
Právě hraje:
 

Krajánek na Kunětické hoře, v Rybitví a v Pardubicích

Role prázdninového krajánka se ujal tentokrát Martin Kozák. S ním se na východ Čech vydala také půvabná hosteska Kateřina a opět to byla velká zábava.

První páteční zastávku udělal Martin na Kunětické hoře konkrétně na středověkém hradě z konce 15. století, stojícím na stejnojmenné hoře na Pardubicku. Co zajímavého je tu k vidění nám pověděl kastelán Miloš Jiroušek. Od něj jsme se dozvěděli, že tady můžete zažít výjimečné chvíle v oboře s vysokou zvěří a podrbat si například jelena. Dále si také projdete interiéry a otevřena je i věž, odkud je úžasný výhled. Pan Jiroušek nám také doporučil návštěvu zámku Slatiňany, kde je hřebčín a mnoho dalších atrakcí. Bylo to hezké shledání, Martin ale musel vyrazit zase o „dům“ dál.

Do Rybitví se krajánek vydal hlavně proto, že odsud pocházejí bratranci Veverkové. Těm se podařilo vynaleznout například ruchadlo, tedy ve své době přelomový zemědělský pluh. V živém vstupu nám starosta Rybitví Radim Voltr pověděl, jakou expozici můžete v rodném domě jednoho z bratranců vidět. Jde o fotografie, dobové dokumenty a nejrůznější modely. To vše si Martin s Katkou prohlédly, vyfotili a dali se opět na cestu.

Na Pardubickém zámku se konal festival vína a krajánek rádia Blaník u toho nemohl chybět. V živém vstupu nám podrobnosti o přehlídce pověděl organizátor pan Petr Lejhanec. Festival doprovázel i kulturní program nebo prohlídky zámku a byla to paráda. Náš krajánek jeale zároveň řidičem, a tak ke každé sklence jen přivoněl a nakonec se odebral zpátky do blanického auta. I tak to ale byl velký zážitek.


zpět

Fotografie

PLACENÁ INZERCE
O nás:
Rádio     Ti, které slyšíte      Redakce      Kde nás naladíte        Tiskové zprávy       
Kontakty:
Rádio BLANÍK      Studio      Moderátoři      Písničky na přání      Facebook     

Informace o zpracování osobních údajů
© 2019 Rádio BLANÍK – pohodové české rádio, www.radioblanik.cz, všechna práva vyhrazena
kontakt: Rádio BLANÍK, poštovní přihrádka 8, 251 64 Mnichovice
tel. studio: 800 109 109, dopravní linka: 603 11 71 71, recepce: 323 641 990, e-mail: info@radioblanik.cz
Obchodní zastoupení: RADIOHOUSE