Právě na BLANÍKU :
 
 
Právě hraje:
 

Vlasta Suk v Polici nad Metují, Ratibořicích a Náchodě

Za našimi posluchači vyrazil na východ Čech náš moderátor a krajánek Vlasta Suk. Zamířil přitom na tři oblíbená místa všech protřelých turistů a výletníků. Opět to byla zábava a dárky létaly vzduchem jako ještě nikdy.

První Vlastovou zastávkou bylo muzeum stavebnice Merkur v Polici nad Metují. Tady nám přímo do vysílání promluvil majitel Merkuru pan Jaromír Kříž. Ten nám popsal exponáty, které v muzeu najdeme a také pohovořil o nutnosti, klást v českých školách větší důraz na technické předměty. Merkur je přitom perfektní pomůckou k výuce a rozvoji technického povědomí už od malička. To ostatně může mnoho z nás potvrdit, protože s Merkurem vyrůstal snad každý. V galerii najdete plno fotek a musíte uznat, že stavby, které v poličském muzeu najdete, jsou skutečně impozantní.

V Ratibořicích se Vlasta vypravil na zámek a po jeho prohlídce zamířil na průzkum babiččina údolí. Tady ho přitom jako první oslovila naše posluchačka Jana, a vyhrála tak rodinnou vstupenku na stezku korunami stromů v Janských Lázních. Do vysílání nás pak všechny pozvala do babiččina údolí a doporučila ochutnávku buchet, které tu pečou opravdu neskutečné. Celé okolí Ratibořic musíme doporučit k rodinnému výletu, protože tady pohodová atmosféra sálá z každého stromu, chalupy či rybníka. V Ratibořicích navíc Vlasta navštívil i muzeum herectví, kde se setkal s režisérem Tomášem Magnuskem. Fotku najdete v galerii. Je to příjemný společník a bylo to hezké setkání.

Poslední pondělí zastávku udělal blanický krajánek v Náchodě, kam zamířil kvůli zámku, který pochází ze 13. století a je nesmírně fotogenický. O tom se můžete přesvědčit dole v galerii. V živém vstupu do vysílání jste mohli slyšet průvodkyni Annu Sukovou. Ta nám pověděla, že jsou tu medvědi Ludvík a Dáša, najdete tady také tapisérie, zátiší nebo nádherný dětský pokoj. Anička nás navíc pozvala na kostýmované prohlídky s černou paní. To zní opravdu lákavě. Takže pokud plánujete nějaký výlet a zatím nemáte rozmyšlený cíl, náchodský zámek je jasnou volbou. No a zítra se role krajánka ujme Michal Košan a zamíří do Votic, Hulic a do Vlašimi.

zpět

Fotografie

PLACENÁ INZERCE
O nás:
Rádio     Ti, které slyšíte      Redakce      Kde nás naladíte        Tiskové zprávy       
Kontakty:
Rádio BLANÍK      Studio      Moderátoři      Písničky na přání      Facebook     

Informace o zpracování osobních údajů
© 2019 Rádio BLANÍK – pohodové české rádio, www.radioblanik.cz, všechna práva vyhrazena
kontakt: Rádio BLANÍK, poštovní přihrádka 8, 251 64 Mnichovice
tel. studio: 800 109 109, dopravní linka: 603 11 71 71, recepce: 323 641 990, e-mail: info@radioblanik.cz
Obchodní zastoupení: RADIOHOUSE