Právě na BLANÍKU :
 
 
Právě hraje:
 

Krajánek ve Vodním domě, na zámku a v klášteře

Michal Košan se tentokrát vydal spolu s půvabnou hosteskou Míšou na pomezí středních a jižních Čech. Nejprve navštívil Hulice, pak se přesunul do Vlašimi a na závěr se zastavil ve Voticích.

Krajánek se v poslední srpnové úterý vypravil k vodní nádrži Švihov nedaleko Hulic, kde je úžasná atrakce v podobě Vodního domu. Tam se dozvíte plno informací o české fauně a flóře a potvrdit to teď mohou i Michal s Míšou. V živém vstupu krajánek vyzpovídal naše dva malé posluchače Kubu a Lukáše, kteří nám popsali, co všechno je ve Vodním domě k vidění. A je toho opravdu fůra. My na Blaníku návštěvu Hulic rozhodně doporučujeme.

Druhou zastávku udělal krajánek na zámku ve Vlašimi, kde sídlí muzeum Podblanicka. Tady najdete krásnou zámeckou zahradu s čínským domem a starým hradem. V muzeu jsou také tři zajímavé expozice. Podrobnosti nám o nich řekl přímo do vysílání kurátor pan Nosek a bylo to moc zajímavé. Michal s Míšou na zámku potkali spoustu našich posluchačů, rozdali jim hromadu dárků a nafotili krásné fotky. Přesvědčit se můžete v galerii.

Do votického kláštera svatého Františka z Assisi Michal zamířil hlavně kvůli úžasné výstavě autíček ze 70. a 80. let minulého století. Míšu zase nejvíc zaujala výstava obrazů Ljuby Vítkovské a vzorový pokoj mnicha. Právě o mniších se tady dozvíte spoustu informací například od průvodkyně Kristýnky, která nám popsala obě dvě sezónní expozice přímo do vysílání. Ve Voticích krajánek zamířil také na Komenského náměstí, kde potkal další spoustu našich posluchačů a jako vždy, byli všichni milí, usměvaví, prostě blaničtí. A zítra se krajánek vydá do Libereckého kraje, kde navštíví mimo jiné i zámek Sychrov.


zpět

Fotografie

PLACENÁ INZERCE
O nás:
Rádio     Ti, které slyšíte      Redakce      Kde nás naladíte        Tiskové zprávy       
Kontakty:
Rádio BLANÍK      Studio      Moderátoři      Písničky na přání      Facebook     

Informace o zpracování osobních údajů
© 2019 Rádio BLANÍK – pohodové české rádio, www.radioblanik.cz, všechna práva vyhrazena
kontakt: Rádio BLANÍK, poštovní přihrádka 8, 251 64 Mnichovice
tel. studio: 800 109 109, dopravní linka: 603 11 71 71, recepce: 323 641 990, e-mail: info@radioblanik.cz
Obchodní zastoupení: RADIOHOUSE