Právě na BLANÍKU :
 
 
Právě hraje:
 

Vlasta Suk v Libereckém kraji

Role prázdninového krajánka se tentokrát ujal moderátor Vlasta Suk a na cestu s ním vyrazila půvabná hosteska Katka. Blanické auto se opět prohýbalo pod tíhou dárků a zamířilo na sever Čech.

Zámek Sychrov je znám z mnoha důvodů. Rádi se sem ale vedle turistů vracejí i filmaři. Ti už tady natočili řadu krásných pohádek. Vznikla tady Zlatovláska, Nesmrtelná teta nebo Nejkrásnější hádanka. Mají tady také krásný park a pobýval tady i skladatel Antonín Dvořák. Vlasta do živého vstupu do vysílání přizval kastelána Miloše Kadlece. Ten nám prozradil, že se Sychrovu přezdívá vyřezávaná pohádka, a to i proto, že má bohatou řezbářskou výstavu. Někdo zámku říká květ Francie na české půdě, protože v jeho interiérech je vůbec největší sbírka francouzských portrétů v celé střední Evropě, takzvaná Rohanská portrétní galerie. Bylo to velmi zajímavé. A Vlasta navíc rozdal spoustu dárků našim posluchačům, kteří ho tady oslovili.

Druhou zastávkou Vlasty a Katky byly dolomitové jeskyně v Bozkově u Semil. Tam krajánek vyzpovídal hned dva lidi. Nejdřív do vysílání promluvila naše malá posluchačka Terezka a pak se slova ujal provozní technik jeskyní pan Miroslav Šimek. Ten nám prozradil, že v jeskyních najdeme například krápníky nebo největší podzemní jezero v Čechách. Jeskyně se navíc nezavírají ani v zimě, takže se sem můžete vypravit opravdu kdykoli.

V Pěnčíně Vlasta s Katkou zamířili na úžasnou kozí farmu. Tamní stádo čítá 600 koz a 600 ovcí. Veškeré mléko přitom zpracovávají přímo na farmě v tamní sýrárně. Všechny produkty si tu tak můžeme koupit. Mají tu navíc lamy a také oslíka. Vlasta do vysílání přizval farmáře pana Josefa Pulíčka, který nám řekl, jak to na takové kozí farmě chodí. Musíme konstatovat, že v Pěnčíně panuje báječná pohodová atmosféra a mají tady také vyhlídkový vláček. Jde tak o ideální místo pro děti. No a zítra už se krajánek vydá například do kukuřičného bludiště v Libeznicích.


zpět

Fotografie

PLACENÁ INZERCE
O nás:
Rádio     Ti, které slyšíte      Redakce      Kde nás naladíte        Tiskové zprávy       
Kontakty:
Rádio BLANÍK      Studio      Moderátoři      Písničky na přání      Facebook     

Informace o zpracování osobních údajů
© 2019 Rádio BLANÍK – pohodové české rádio, www.radioblanik.cz, všechna práva vyhrazena
kontakt: Rádio BLANÍK, poštovní přihrádka 8, 251 64 Mnichovice
tel. studio: 800 109 109, dopravní linka: 603 11 71 71, recepce: 323 641 990, e-mail: info@radioblanik.cz
Obchodní zastoupení: RADIOHOUSE