Právě na BLANÍKU :
 
 
Právě hraje:
 

Největší české hvězdy věnovaly Rádiu BLANÍK společnou písničku - BLANICKÉ PŘÁNÍ

Celkem 21 českých pěveckých hvězd se setkalo v nahrávacím studiu, a to z jednoho prostého důvodu. Společně nazpívat písničku pro Rádio BLANÍK!

Jmenuje se stylově – Blanické přání. Autorem hudby i textu je zpěvák Josef IX. a jak nám sám přiznal, inspiroval se právě vysíláním Rádia BLANÍK. Původně mělo jít o duet pro zpěváka a zpěvačku s tím, že jako prvního jsme oslovili Petra Koláře. „Petra ale okamžitě napadlo, že když slavíme patnácté narozeniny BLANÍKU, měly by to nazpívat ne dva, ale hned patnáct zpěváků. A vidíte, nakonec jich bylo jednadvacet,“ prozradil šéf marketingu Rádia BLANÍK Vladislav Slezák, který se hlavní měrou podílel na celkovém dotažení a provedení tohoto nápadu.

 

Postupně jsme tak ve studiu přivítali Karla Gotta, Helenu Vondráčkovou, Petru Janů, Petra Koláře, Petra Rezka, Jitku Zelenkovou, Jakuba Smolíka, a mnoho dalších skvělých českých zpěvaček a zpěváků. Někteří z nich se v textu dokonce nepřímo vrátili ke svým vlastním legendárním písničkám – Richard Tesařík například zpívá i v Blanickém přání o Rybitví a Václav Neckář si stejně jako před lety zazpíval „Časy se mění…“. O speciální úpravu textu se pak zasloužila Olga Matušková, která si kousek písničky pro své oblíbené Rádio BLANÍK přijela zazpívat až z daleké Floridy, což je nám samozřejmě obrovskou ctí!


Všichni zpěváci nazpívali sbory a přidali se k nim i moderátoři, redaktoři a další pracovníci Rádia BLANÍK! Tuto písničku si můžete poslechnout nejen v našem vysílání, ale najdete je i na novém albu Rádia BLANÍK, které má příznačný název – 15 let HEZKY ČESKY! „Před časem jsme se našich posluchačů ve velké narozeninové hře Rádia BLANÍK ptali na to, jaké české písničky mají ve vysílání BLANÍKU nejraději. Přišly desítky tisíc hlasů a my jsme po jejich sečtení získali pořadí těch nejoblíbenějších českých písniček z Rádia BLANÍK. A s velkou pomocí hudebních vydavatelství se nám podařil husarský kousek – vydat kompletní první patnáctku na jednom CD. Novou blanickou písničku tu pak posluchači najdou jako speciální bonus,“ dodal Vladislav Slezák. Toto album je již vyprodané.

 

V refrénu naší nové blanické písničky se zpívá: „Na BLANÍKU hráli píseň jenom nám, je dobře lásko, že tě znám...“ A ve finále? „S BLANÍKEM každý den, žijem si svůj sen” Tak ať se i vám stále líbí pohodové české Rádio BLANÍK, které vám i nadále bude hrát HEZKY ČESKY. 

 


zpět
PLACENÁ INZERCE
O nás:
Rádio     Ti, které slyšíte      Redakce      Kde nás naladíte        Tiskové zprávy       
Kontakty:
Rádio BLANÍK      Studio      Moderátoři      Písničky na přání      Facebook     

Informace o zpracování osobních údajů
© 2019 Rádio BLANÍK – pohodové české rádio, www.radioblanik.cz, všechna práva vyhrazena
kontakt: Rádio BLANÍK, poštovní přihrádka 8, 251 64 Mnichovice
tel. studio: 800 109 109, dopravní linka: 603 11 71 71, recepce: 323 641 990, e-mail: info@radioblanik.cz
Obchodní zastoupení: RADIOHOUSE