Právě na BLANÍKU :
 
 
Právě hraje:
 

Rebelka s magickým hlasem Marta Kubišová přišla na BLANÍK

Milým hostem Českého odpoledne se 9. července stala zpěvačka a výjimečná žena Marta Kubišová.

Hned v úvodu rozhovoru prozradila, že byla s dcerou Kateřinou a přáteli na týdenní dovolené na Korfu. Chtěla se tam rychle opálit, ale nakonec to přehnala a spálila se. Připomněla také pár zajímavých a veselých zážitků, například o pelikánce, která chodila se svým starým páníčkem na pivo.
 
Poté už se povídalo o celovečerním dokumentu Magický hlas rebelky, který o Martě Kubišové natočila režisérka Olga Sommerová. Marta ho původně kvůli pracovnímu vytížení natáčet nechtěla, ale nakonec svolila a natáčelo se zhruba rok. Hotový dokument zachycuje téměř celý život vynikající zpěvačky a výjimečné osobnosti. V dokumentu se prolínají archivní záběry se současností.
Marta prozradila, že při premiéře dokumentu na festivalu v Karlových Varech jí hotový výsledek dojal k slzám stejně tak i diváky. Do kin přijde 17. července a navíc vyjde i DVD. Rádio BLANÍK je mediálním partnerem tohoto dokumentu.
 
K dokumentu byla na žádost režisérky Sommerové natočena také písnička Život není pes, která vznikla jako duet s Anetou Langerovou.
Marta Kubišová nám také prozradila, že jí nejvíce baví zpívat nové neoposlouchané písničky, ale nejbližší jí je Modlitba pro Martu. Tato píseň je také spojená s rokem 1989 a Sametovou revolucí, kdy jí zpívala z balkonu Melantrichu plnému Václavskému náměstí v Praze.
Marta na toto období zavzpomínala a prozradila, že vůbec nečekala, že by k nějaké revoluci mohlo dojít. Její blízký kamarád Václav Havel se posléze stal prezidentem. Ona sama nikdy do politiky vstoupit nechtěla.
 
V závěru rozhovoru ještě odpověděla na několik dotazů od posluchačů.


zpět
PLACENÁ INZERCE
O nás:
Rádio     Ti, které slyšíte      Redakce      Kde nás naladíte        Tiskové zprávy       
Kontakty:
Rádio BLANÍK      Studio      Moderátoři      Písničky na přání      Facebook     

Informace o zpracování osobních údajů
© 2019 Rádio BLANÍK – pohodové české rádio, www.radioblanik.cz, všechna práva vyhrazena
kontakt: Rádio BLANÍK, poštovní přihrádka 8, 251 64 Mnichovice
tel. studio: 800 109 109, dopravní linka: 603 11 71 71, recepce: 323 641 990, e-mail: info@radioblanik.cz
Obchodní zastoupení: RADIOHOUSE