Právě na BLANÍKU :
 
 
Právě hraje:
 

Na BLANÍKU jsme přivítali Annu K.

Zpěvačka Anna K. vydala album Světlo a nyní s ním až do Vánoc koncertuje po České republice. Jak budou koncerty vypadat a jak hodnotí uplynulý rok, prozradila posluchačům o víkendu 24. a 25. listopadu.

Máte za sebou první dva koncerty předvánočního turné.  Jak se jmenuje?
Jmenuje se Světlo akusticky. Moje poslední album se jmenuje Světlo a my ho máme moc rádi. Už jsem odehrála několik koncertů. Hráli jsme z něj i na festivalech a koncertech ve Fóru Karlín. Teď jsme si řekli, že bychom jezdili akustické turné, které jsme už kdysi měli. Hodně nás bavilo. Vrátili jsme se k akustickým verzím starších písniček a zapojili jsme do tohoto projektu i poslední album. Proto jsem vymyslela, že se celé turné bude jmenovat Světlo akusticky.

To se asi můžeme těšit na netradiční aranže vašich písniček, je to tak?
Netradiční aranže mají mé písně určitě. Některé písničky jsou lehce předělané, jiné z gruntu. Zvláště starší písničky, na kterých pracoval můj kamarád. Je to Američan Steve Walsh. U písniček z alba Světlo si aranžmá děláme sami s kluky. Některé písničky zůstanou, jak byly, jenom se vymění elektrická kytara za akustickou.

Budou vás na turné doprovázet i nějací hosté?
Kühnův dětský sbor v Praze, s kterým jsem zvyklí pracovat. Není ovšem jednoduché ho brát na koncerty po celé republice, takže se budeme snažit vždycky oslovit nějaký místní dětský sbor. Jsem na to zvědavá. Pošleme jim noty a uvidíme se až v den vystoupení na zkoušce.

A už jste s některým z těch sborů zpívala?
Na Moravě s námi bude zpívat dětské sborové studio Ostrava-Jih, s kterým jsem už koncertovala. Děti byly bezvadné. Budou s námi vystupovat asi na pěti místech.

Proč jste se rozhodla pro předvánoční turné?
Ten čas se nabízí. Poslední koncert odehrajeme 23. prosince v divadle Hybernia. Ale já jsem nenazvala turné Vánoční. Je to zavazující. Lidé by mohli očekávat, že uslyší vánoční písničky, což neuslyší. Kdyby z toho byl někdo hodně smutný, můžeme si pak ve foyer zazpívat koledy. Nevím, jestli to na mě nepadne, když už bude kousek od Vánoc, třeba nějakou zařadím, ale v plánu to není.

Jak byste zhodnotila celý letošní rok?
Byl to náročný rok. Plný práce a zotavování. Vidím ho spíš pozitivní. Ten předešlý rok byl náročnější. Asi víte, že jsem podstupovala léčbu, asi rok. Na začátku roku 2018 jsem ji ukončila a říkala si, co teď s časem.

A jak jste s časem naložila?
Dala jsem se do kupy. Odpočinula jsem si, a pak jsem začala postupně koncertovat. Od konce května už jsme s kapelou hráli nepřetržitě. Nikdo netušil, že budou taková vedra a já nic netušící jsem svolila, že budeme hrát i dva koncerty denně. A to bylo hodně náročné.

Na co se teď těšíte?
Na turné se moc těším. Bude mě to stát hodně fyzických sil, ale zároveň mě to bude dobíjet. Od ledna si ale dám pauzu a budu hodně odpočívat. Ke koncertování se vrátím zase v létě.

Teď vás vlastně čekají koncerty v divadlech. Není to zvláštní?
Dívala jsem se na Mahenovo divadlo v Brně. To je krásné. Je pravda, že na takových místech jsem ještě rockové koncerty nepořádala. Jsem zvědavá, jak bude takové prostředí na lidi působit. Jestli je to zvedne ze židlí nebo ne.

Jak vypadá ideální víkend Anny K.?
Pro muzikanta je ideální víkend minimálně se čtyřmi koncerty. Jsem zvyklá si posouvat víkendy na pondělí. Pustím si třeba film Páni kluci a mám pocit, že je neděle.

Děkujeme za rozhovor.


zpět
PLACENÁ INZERCE
O nás:
Rádio     Ti, které slyšíte      Redakce      Kde nás naladíte        Tiskové zprávy       
Kontakty:
Rádio BLANÍK      Studio      Moderátoři      Písničky na přání      Facebook     

Informace o zpracování osobních údajů
© 2020 Rádio BLANÍK – pohodové české rádio, www.radioblanik.cz, všechna práva vyhrazena
kontakt: Rádio BLANÍK, Bělehradská 299/132, 120 00 Praha 2
tel. studio: 800 109 109, dopravní linka: 603 11 71 71, recepce: 224 409 719, e-mail: info@radioblanik.cz
Obchodní zastoupení: RADIOHOUSE