Právě na BLANÍKU :
 
 
Právě hraje:
 

Rozhovor s Annou K.

Zpěvačka ANNA K. vydala nové album Světlo, na kterém pracovala se svým životním partnerem Tomášem Varteckým.
O prvním dubnovém víkendu jej přišla představit posluchačům Rádia BLANÍK, kteří desku mohli získat společně se vstupenkami na její velké jarní turné.

Co je u vás nového?

Konečně mám po pěti letech nové album. To skutečně celých pět let vznikalo. Netvrdím, že intenzivně celý čas. Musela jsem práci na něm i na chvíli přerušit, protože jsem dostala nabídku stát se místo zpěvačky tanečnicí. Takže jsem se půl roku věnovala zkoušení na vystoupení v soutěži StarDance. Album jsme pak dokončili a já z něj mám velikou radost.



Přibližte nám, prosím, jaké album Světlo je a co na něm najdeme?

Album je velmi pestré. Najdete na něm spoustu překvapení. Fanoušci, kteří ho mají, jsou nadšeni, protože v písničkách se mění nálada a je tam několik překvapení. Spolupracovala jsem na něm s několika výtečnými lidmi. Nazpívala jsem duet se svým kamarádem Robertem Kodymem, jednu písničku mi napsali Jaroslav Uhlíř a Zdeněk Svěrák. Na několika písních se mnou spolupracoval Honza Muchow. Ten se mnou dělal například na desce Nebe. 

Spolupracovali na desce i zahraniční hudebníci?

Ano. Měla jsem to štěstí, že jsem mohla spolupracovat s velkými osobnostmi. Desku mi míchal Steve Lyon, který pracoval například s Paulem McCartneym , s Depeche Mode nebo s The Cure. Moji desku mástrovali v Americe ve Sterling studiu. Díky novému vydavatelství jsem se mohla tohoto světa dotknout. Ta spolupráce byla hodně obohacující. Už tím, že člověk nedělá pořád se stejnými lidmi.



V těchto dnech probíhá vaše jarní turné. Souvisí s novou desku?

Ano. Turné se jmenuje Ve Světle. Mám krásnou scénu. Přestože vystupuji v divadlech, mám vybavení jak do O2 areny. Je to krásný. Už mám za sebou koncerty v Děčíne, v Třebíči a v Kolíně. Vystoupím ještě například v pražské Hybernii. Tam se ráda vracím. Máme tam takovou hezkou zkušenost, že zpočátku fanoušci sedí. Tak od půlky se začnou zvedat a na konci koncertu celé divadlo stojí a tančí. Máme tam kotel jak při vystoupení skupiny Kabát.

BLANÍK miluje Česko. Co na Česku milujete vy?

Já Česko naprosto miluju. Jsem takový turista. To jsem vždycky nebyla. Byla jsem spíš kavárenský typ, ale od té doby, co jsem poznala rodinu Varteckých, což už je dvacet let, tak hodně chodím. Zpočátku jsem byla líná, po dvou kilometrech jsem se ptala, kdy už tam budeme. A oni chodili třeba i dvacet kilometrů. Ale pak jsem se do turistiky zamilovala. A mám jedno místo, je to výhled u Svatého Jana, kam chodím, když je mi ouvej. A tam když na ten kopec vylezu, se něco stane. Všechny strasti světa se rozplynou a já odcházím plná optimismu.

Co byste popřála posluchačů Rádia BLANÍK?

Přeji plno pozitivní energie, pevné zdraví, co nejméně starostí a úsměv. Protože úsměv je lék na všechno.

Děkujeme za rozhovor.






zpět
PLACENÁ INZERCE
O nás:
Rádio     Ti, které slyšíte      Redakce      Kde nás naladíte        Tiskové zprávy       
Kontakty:
Rádio BLANÍK      Studio      Moderátoři      Písničky na přání      Facebook     

Informace o zpracování osobních údajů
© 2019 Rádio BLANÍK – pohodové české rádio, www.radioblanik.cz, všechna práva vyhrazena
kontakt: Rádio BLANÍK, poštovní přihrádka 8, 251 64 Mnichovice
tel. studio: 800 109 109, dopravní linka: 603 11 71 71, recepce: 323 641 990, e-mail: info@radioblanik.cz
Obchodní zastoupení: RADIOHOUSE