Právě na BLANÍKU :
 
 
Právě hraje:
 

Rozhovor s Tomášem Klusem

Zpěvák Tomáš Klus koncertuje v rámci RecyKlus tour, vydal novou desku ŽIV JE a už se těší na 3. června, na své vystoupení v rámci narozeninového koncertu Rádia BLANÍK na Konopišti.

O tom všem jsme si s ním povídali ve vysílání o víkendu 13. a 14. května.

Tomáši, vy jste před časem oznámil hudební pauzu. Byla přínosná?
Byla přínosná, jako každá pauza. Když si člověk odpočine, je plný síly. A to se stalo i mně. Najednou jsem měl spoustu času na věci, které jsem potřeboval udělat, i na sebe.  To je důležité. Dal jsem si dohromady své životní priority, zjistil jsem, co od života chci. A to je první krok k tomu, aby člověk došel ke štěstí. Když máte vizi svého cíle, jdete radostněji a s větším entuziasmem.
 
Zmínil jste, že vám hudební pauza umožnila stanovit si životní priority a cíle, prozradíte, jaké to v současnosti jsou?
Mým cílem je být nejlepším tátou na světě, být dobrým manželem, a také muzikantem. V tom třetím ohledu se chystám vzdělávat. Mám pocit, že jsem trošku zakrněl v přístupu k práci. 
 
A jak se stavíte k herectví? Je to teď - řekněme - „boční linie“?
Ano. Herectví je „boční linie“. Já nechci, aby to znělo hanlivě, ale pro mě je to takové příjemné odreagování. Ale tím, jak se tím chci odreagovávat, tak se mi nedostává moc rolí. Myslím těch, které bych chtěl hrát. Tedy náročnějších. Mám pocit, že bych je zvládnul. Bavilo by mě mít složitější charakter, abych si o tom musel něco nastudovat z knížek. A pochopit tu roli. Prince si nenačtete. Měl bych chuť si zahrát někoho složitějšího, než je princ. 
Jak myslíte, že vás vnímají lidé napříč generacemi? Jste třeba pro ty nejmladší princem a pro starší zpěvákem?
Je to tak. Pro děti jsem princ, pro dospělé zpěvák. Hledám nějakou hereckou roli, ale těch životních mám spoustu. To máme každý.
 
Tomáši, vám vyšlo čerstvě nové 2CD, můžete nám ho prosím blíže představit?
Deska se jmenuje ŽIV JE a je to živý záznam našeho koncertu z RecyKlus tour. Já jsem nikdy živý záznam na desce nechtěl, protože koncerty jsou plné improvizací, kterou mám rád. Nikdy jsem nevěřil, že by se na CD dala přenést. Nechali jsme tam nakonec dvě takové improvizace, ostatní jsme museli vymazat, protože bez toho, abyste to viděli, to znělo divně. Tu desku jsem vydal proto, abych jí mohl věnovat klukům z kapely. Jsou to fantastičtí muzikanti. To, jak hrajeme živě, je jejich zásluha.
 
Najdeme na vaší nové desce ŽIV JE něco speciálního?
Je tam rádiová verze Dobrého rána. A pak písnička, o kterou si lidé hodně psali. Už jsme jí měli v plánu vydat, protože je součástí našeho turné. Je to taková mantra, kterou hrajeme na konci koncertů. Odráží se tam souznění, které vznikne mezi mnou a publikem během vystoupení.

V současnosti tedy koncertujete v rámci RecyKlus tour, můžete naše posluchače na zmíněné koncerty pozvat?
Moc vás srdečně zvu na naše koncerty. Budeme v nich pokračovat i na podzim. Jejich seznam najdete na našich webových stránkách www.tomasklus.cz nebo na facebookovém profilu. Zvu vás na jedinečnou atmosféru. Vždy lidi na koncertech vyzývám, aby dělali to, co cítí, nebáli se tančit. Já třeba neumím tancovat vůbec. Když vyjdu na parket a začnu tančit, můžete si být jisti, že se nemůžete ztrapnit. A ono to funguje. Lidé se cítí uvolnění. A to je fajn.
 
Tomáši, chystáte se vydat nějaké nové písně?
Mám napsaných dost písní. Teď jsem ve fázi, kdy je třídím a ptám se, co s tím? Mám dvě varianty muzikantské seberealizace. Přemýšlím a netlačím na to. Nemusím vydávat honem další desku.
Jaká je pro vás ideální dovolená?
My máme rádi moře a slunce. Já mám sen, který si chci do svých 33 let splnit. Chtěl bych se podívat do Bhútánu. Je to země, která je zakonzervovaná v 18. století. Ti lidé tam například nemají auta. A jsou šťastní. My jich máme spousty a šťastní nejsme. Chci se od nich naučit štěstí.

Jak se mají vaše děti - Josefínka a Alfréd?
Děti jsou fantastický bytosti. Josefínku jsem vezl do školky a vymýšleli jsme cestou nejlepší recept na světě. Je to čokoládová polévka s čokoládovými nudlemi, čokoládovou mrkví a čokoládovými bramborami. Alfréd je inspirující jiným způsobem. Je blíženec. Je rychlý a všechno ho zajímá. Je jedno, jestli je to super exklusivní hračka nebo kávová lžička. 
 
V současnosti čekáte s manželkou třetího potomka, jak se těšíte?
Moc se těším. Vůbec si neumím představit, co to bude za bytost. Těším se, až děti budou velké. Budou s námi sedět u stolu a říkat nám své názory na svět. Chtěl jsem vědět, jestli čekáme holčičku nebo chlapečka, ale moje žena se chce nechat překvapit. Myslím, že pro chlapa je lepší vědět, kdo tam je a ten vztah si upřesnit. Mám za to, že je dobré na něj mluvit, ještě než se narodí. Rád bych ho oslovoval správným způsobem.
 
Co byste popřál posluchačům Rádia BLANÍK?
Přeji vám, abyste byli šťastní. Ať věříte, že jste šťastní a máte možnost štěstí dávat i mít.

Děkujeme za rozhovor. Přejeme hodně rodinného štěstí i úspěchu v hudební branži.zpět
PLACENÁ INZERCE
O nás:
Rádio     Ti, které slyšíte      Redakce      Kde nás naladíte        Tiskové zprávy       
Kontakty:
Rádio BLANÍK      Studio      Moderátoři      Písničky na přání      Facebook     

Informace o zpracování osobních údajů
© 2019 Rádio BLANÍK – pohodové české rádio, www.radioblanik.cz, všechna práva vyhrazena
kontakt: Rádio BLANÍK, poštovní přihrádka 8, 251 64 Mnichovice
tel. studio: 800 109 109, dopravní linka: 603 11 71 71, recepce: 323 641 990, e-mail: info@radioblanik.cz
Obchodní zastoupení: RADIOHOUSE