Právě na BLANÍKU :
 
 
Právě hraje:
 

Skupina Chinaski točila své nové album po celém světě

Skupina Chinaski byla hostem víkendového vysílání BLANÍKU ve dnech 10. a 11. června.

Frontmena kapely Michala Malátného jsme se zeptali, jak probíhalo natáčení nové desky Není nám do pláče. A na co dalšího se mohou fanoušci Chinaski těšit.


Michale, představte nám, prosím, vaši novou desku Není nám do pláče.
Naší skupině se podařilo vydat desátou dlouhohrající desku a zvláštností je, že jsme desku netočili v kuse, ale pracovali jsme na ní průběžně rok a půl. Před rokem a půl jsme vyrazili hrát našim krajanům do Austrálie. A protože se náš producent Greg Haver oženil na Nový Zéland, což nebylo tak daleko, rozhodli jsme se, že si tam půjdeme něco natočit. Greg nám tam domluvil studio a my jsme v něm natočili dvě písničky. Jednou z nich je píseň Není nám do pláče. Sedlo nám to. A my se rozhodli, že zkusíme takto pracovat dál. Po půl roce jsme vyrazili do Londýna. Opět jsme si domluvili studio, připravili dvě písničky a mezi koncerty jsme je natočili. Další výlet byl do Ameriky, tam jsme také točili. Pak jsme se vrátili Na Nový Zéland a dokončili zbytek desky.

 
O čem je konkrétně píseň Není nám do pláče?
Tato píseň není o tom, že jezdíme po světě, ale o tom, že se máme kam vracet. Všechny nové písně leží podél cest, které vedou domů. Je sice hezké, že můžeme hrát v zahraničí, ale doma je doma. A deska je o tom, že jsme chlapi ve středním věku, kteří jsou vděční za to, co mají. A i když to není vždycky úplně úžasné, rozhodně nám není do pláče. 

Album Rockfield jste natáčeli pouze v jednom studiu, nová deska Není nám do pláče je složena z písní natočených napříč světem – co bude dál?
To s klukama řešíme. Na jednu stranu máme chuť psát. Nápady neustále jsou. Ale je pravda, že jsme prolítali šílený peníze po světě. Tak jsme si říkali, že příští desku uděláme u nás doma. No a peníze, které jsme utratili za cesty, bychom dali ještě lepšímu producentovi.
  

Jak prožívá vaše pracovní cesty po světě vaše rodina?
Je pravda, že jsme byli hodně pryč. Ale teď třeba plánujeme turné a před ním budou čtyři měsíce klid. Teď si užívám s dětmi, léto budeme mít volno, takže je vezmeme k moři do Francie. No a pak se těšíme na podzim na halové turné.
 

Můžete nám přiblížit vaše připravované podzimní turné?
Turné začíná 24. října v Ostravě a končí o měsíc později v Praze. Mezitím máme naplánované koncerty ve Zlíně, v Hradci Králové, v Brně, v Plzni, v Jihlavě, v Českých Budějovicích a v Liberci. Teď vymýšlíme velké projekce, také představíme novou zpěvačku. Původně měla zpívat jen píseň Slovenský klín, ale je tak dobrá, že jsme jí naplánovali i další písničky. Na koncertech zahrajeme skoro celou desku, ale rozhodně si přijdou na své i fanoušci starších hitů.
  

Obal vaší nové desky je hodně zajímavý, čím jste se inspirovali?
Já už si mnoho let fotím stencily, to jsou graffity stříkané skrz šablonu. Hrozně se mi to líbilo, protože tímto způsobem jsme si v dětství stříkali trička. Moje první tričko mělo nápis Olympic, a to jsem si vyřezal nápis do čtvrtky, a pak to sprejem nastříkal na tričko. Na titulní straně desky je Ježíš Kristus, kterého jsem vyfotil v Praze. Moc se mi to líbilo, protože nám není do pláče. A ty krvavý slzy za nás roní on.

 
Nové album obsahuje i píseň Venku je na nule, která vznikla velmi netradičním způsobem. Prozradíte nám k tomu víc?
My jsme poprvé při tvorbě této desky zkusili tzv. „songwriting“. Naše vydavatelství nám koupilo letenky do Londýna, tam jsme se sešli ve studiu s klukem, který hraje a zpívá v jedné populární anglické kapele. Ten kluk se jmenuje Alex Davies. Tam jsme si sedli. Zahráli jsme mu svůj hudební nápad a společně jsme písničku dokončili. Přes noc jsem napsal slova a druhý den jsem písničku nazpíval.

 
Je na vašem novém albu ještě něco speciálního?
Ano ještě nikdy jsem nenahrál se skupinou Chinaski cover verzi. Nyní jsme jednu natočili. Je to písnička, která se jmenuje Hoří Hallywood. Slova napsal Michal Horáček a hudbu Ivan Tásler. To je vynikající zpěvák skupiny IMT Smile. A já mám pro tuhle kapelu roky slabost. A písničku, kterou jsme přezpívali, mám moc rád.  

 
Co byste popřál Rádiu BLANÍK a jeho posluchačům?

Přeji Rádiu BLANÍK všechno nejlepší k jeho 18. narozeninám. A jeho posluchačům horké a ničím nerušené léto. A spoustu krásných českých i zahraničních písniček.

Děkujeme za rozhovor.


zpět
PLACENÁ INZERCE
O nás:
Rádio     Ti, které slyšíte      Redakce      Kde nás naladíte        Tiskové zprávy       
Kontakty:
Rádio BLANÍK      Studio      Moderátoři      Písničky na přání      Facebook     

Informace o zpracování osobních údajů
© 2019 Rádio BLANÍK – pohodové české rádio, www.radioblanik.cz, všechna práva vyhrazena
kontakt: Rádio BLANÍK, poštovní přihrádka 8, 251 64 Mnichovice
tel. studio: 800 109 109, dopravní linka: 603 11 71 71, recepce: 323 641 990, e-mail: info@radioblanik.cz
Obchodní zastoupení: RADIOHOUSE