Právě na BLANÍKU :
 
 
Právě hraje:
 

Helena Vondráčková slavila i u nás na BLANÍKU!

Zpěvačka Helena Vondráčková oslavila významné životní jubileum. O víkendu 24. a 25. června se posluchači Rádia BLANÍK dozvěděli, jak narozeniny oslaví a získali i exkluzivní Diamantovou kolekci Heleny Vondráčkové.

Můžete nám, prosím, představit vaše nové album „Helena Vondráčková: Diamantová kolekce“?
Je to kolekce pěti CD, která jsou tematická. První CD obsahuje písně z 60.let, na dalším jsou duety. Na třetím CD vzpomínáme na textaře a básníka Zdeňka Borovce, kterému by letos bylo 85 let. Byl to báječný kamarád. Věnovala jsem toto CD jeho textům. Pak jsem ještě vybrala písničky z filmů a muzikálů. A poslední deska je průřezem mé kariéry.
 
Na svém kontě již výběrová CD máte, v čem je tato výběrová kompilace jiná?
Ve výběru písní. Snažili jsme se vybrat písničky, které vyšly jen jednou nebo nevyšly vůbec. A k tomu je v tomto kompletu devět nových písniček.  
 
Můžete nám alespoň některé z nich jmenovat?
Nazpívala jsem například píseň z muzikálu Sunset Boulevard Jednou za život (As If We Never Said Goodbye). Kdysi jsem se touto písní loučila v Národním divadle s prezidentem Václavem Havlem. Také jsem natočila remake písně Dvě malá křídla tu nejsou. Najdete tu duet s Leonou Machálkovou. A pak se nám konečně podařilo natočit písničku z pohádky Na vlásku- Matce své věř. Čekali jsme totiž velmi dlouho na práva.
 
Najdeme na CD i nějaké známé písničky?
Je jich tam kolem stovky. Určitě si vyberete. Je tam Červená řeka, A ty se ptáš, co já nebo Dlouhá noc. Najdete tu i písničky z mého posledního alba Dávno vím svý. Také je tam písnička Ondřeje Soukupa, která je mojí srdcovou záležitostí Já s tebou hlavu ztrácím. Jaké máte plány na léto?
Letos budu mít léto hodně pracovní. Určitě se chystám na houseboat. Poletíme na Kanárské ostrovy, ale až v září, až pominou pracovní závazky. Kromě toho, že mám před sebou čtyři narozeninové koncerty, upsala jsem se k účinkování v muzikálu Muž se železnou maskou. Začíná se zkoušet, myslím, že mi to zabere hodně volného času.
  
Vy jste také dostala jednu exkluzivní zahraniční nabídku, prozradíte nám k tomu víc? 
Dostala jsem nabídku z Německa, konkrétně z města Annaberg-Bucholz, kde koncem srpna probíhá první evropský festival pohádkových filmových písniček. Byla jsem vybrána, abych zazpívala nějaké své písničky. A také abych nazpívala hymnu celého festivalu. Můj manažer Filip Albrecht mi otextoval písničku Michala Davida, která je krásná. Těším se, až ji tam zazpívám.
 
Plánujete v souvislosti s vašimi kulatinami koncerty?
Ano. Na Slovensku v Bratislavě. Proběhne 21. října. Pozvala jsem si tam hosty ze Slovenska. A velký koncert proběhne v Praze v O2 Areně. Mám trošku obavy. Už jsem sice v O2 Areně vystupovala, ale ne na samostatném koncertě.
 
Co si přejete k narozeninám?
Přeji si, abych byla zdravá. Aby mě nepostihla žádná nemoc a já mohla všechny své plány zrealizovat.
 
Vzpomenete si na nějaký mimořádný dárek?
Manžel mi vždycky vymyslí nějakou kulišárnu. Dostala jsem od něj tandemový seskok padákem. Řekl mi, ať si vezmu sportovní oblečení, tenisky a pas. Byla to pro mě divná kombinace. Když jsme u Příbrami odbočili a začali se blížit k letišti, říkala jsem manželovi: „Jé, tak já poletím letadlem.“ A on odpověděl: „No, kousek ano.“. Byla jsem statečná. Skočila jsem. Měla jsem nejprve zavřené oči. A pak jsem si říkala, když už něco takového absolvuji, měla bych je otevřít, ať něco vidím. A bylo to krásné!
 
Co byste popřála posluchačům Rádia BLANÍK?
Přeji vám skvělý poslech rádia BLANÍK. Prožijte nádherné, teplé a slunné léto!

Děkujeme

zpět
PLACENÁ INZERCE
O nás:
Rádio     Ti, které slyšíte      Redakce      Kde nás naladíte        Tiskové zprávy       
Kontakty:
Rádio BLANÍK      Studio      Moderátoři      Písničky na přání      Facebook     

Informace o zpracování osobních údajů
© 2019 Rádio BLANÍK – pohodové české rádio, www.radioblanik.cz, všechna práva vyhrazena
kontakt: Rádio BLANÍK, poštovní přihrádka 8, 251 64 Mnichovice
tel. studio: 800 109 109, dopravní linka: 603 11 71 71, recepce: 323 641 990, e-mail: info@radioblanik.cz
Obchodní zastoupení: RADIOHOUSE