Právě na BLANÍKU :
 
 
Právě hraje:
 

Na BLANÍKU jsme popřáli Mekymu Žbirkovi k půlkulatinám

Zpěvák Miroslav Žbirka oslavil v sobotu 21. října významné jubileum. Posluchačům Rádia BLANÍK prozradil, co pro něj 65. narozeniny znamenají.

Miro, vy dnes slavíte 65. narozeniny. Je to pro vás velká událost?
Jsem šokovaný. Mám pocit, že jsem včera slavil kulatiny a najednou jsou tu zase půlkulatiny. Jak je to možné, že to tak uteklo?

Jak svoje půlkulatiny oslavíte?
Já oslavy svých narozenin neorganizuji. Asi dostanu nějaké dárky, ale že bychom se chystali slavit, to si nemyslím. Budu slavit spíš koncerty. Vystoupím se symfonickým orchestrem. Koncerty jsou vánoční, ale váží se i k této narozeninové události.

Jak budou vánoční koncerty vypadat?
Pozval jsem si hosty. Brilantního houslistu Jaroslava Svěceného a zpěvačku a kytaristku Lenku Filipovou. Vystoupím v Brně, v Plzni, v Pardubicích a v Bratislavě. Všechny koncerty proběhnou v prosinci, srdečně vás všechny zvu.

Proslýchá se, že budete natáčet svou novou desku opět ve slavném studiu Abbey Road, kde nahrávaly největší hvězdy v čele s Beatles. Jak to zatím vypadá?
Vypadá to tak, že budu natáčet opět v tomto slavném studiu, ale tentokrát ve studiu číslo 3. Je to trochu jiné studio. Ale všichni, které mám rád, tu také nahrávali. Na to se těším. To vlastně souvisí s narozeninami, protože to byl původně můj narozeninový dárek, který má takovéto pokračování.

Jaký dárek byste si k těm 65. narozeninám přál?
Pokud nemáte zdraví, nemáte nic. Zdraví je všechno. No a pak vás může potěšit, když zazvoní někdo u dveří, vy půjdete otevřít a tam stojí Ringo Starr a poví: Happy birthday, Miro. To by nebyl špatný dárek, co říkáte?

Dočkáme se od vás v nejbližší době nějaké nové nahrávky?
Album, které budu nahrávat ve studiu Abbey Road, natočím až v roce 2018. Ale překvapila mě jedna společnost, která chce vydat Symphonic Album, které původně vyšlo na CD. A chce jej vydat na vinylu. Z toho jsem nadšený. Protože ten zvuk z vinylové desky je úžasný.

Čím vám zvuk vinylu tak učaroval?
Má takovou zvláštní plnost, není ve výškách tak kovový. Strašně dobře se to poslouchá.

O vás se ví, že jste velký fanoušek a znalec Beatles. Vzpomenete si, kdy a jak jste o nich poprvé slyšel?
Vzpomínám si, jak stojím ve dveřích kuchyně, dívám se do obýváku a sleduji televizor Lotos. Na obrazovce jsou Beatles, všichni jejich členové mají dlouhé vlasy sčesané dopředu. Tehdy si muži česali vlasy dozadu jako Elvis Presley. Beatles vypadaly jako dívky. Byla to provokace…😊

 
Děkujeme za vzpomínku. A přejeme šťastné narozeniny!Miroslav Žbirka na Konopišti - 18. narozeninách Rádia BLANÍK:
zpět
PLACENÁ INZERCE
O nás:
Rádio     Ti, které slyšíte      Redakce      Kde nás naladíte        Tiskové zprávy       
Kontakty:
Rádio BLANÍK      Studio      Moderátoři      Písničky na přání      Facebook     

Informace o zpracování osobních údajů
© 2019 Rádio BLANÍK – pohodové české rádio, www.radioblanik.cz, všechna práva vyhrazena
kontakt: Rádio BLANÍK, Bělehradská 299/132, 120 00 Praha 2
tel. studio: 800 109 109, dopravní linka: 603 11 71 71, recepce: 224 409 719, e-mail: info@radioblanik.cz
Obchodní zastoupení: RADIOHOUSE