Právě na BLANÍKU :
 
 
Právě hraje:
 

„Těším se na každý koncert,“ říká Petra Janů

Petra Janů brzy oslaví půlkulaté narozeniny. Posluchačům Rádia BLANÍK se svěřila, jak bude vypadat oslava a co si k narozeninám nejvíc přeje.
 
Vy jste ke svým půlkulatinám připravila pro fanoušky jedno překvapení z vaší rané tvorby. Můžete nám říct, o co jde?
K tomuto mému jubileu vydal Supraphon 4CD. Jsou tak pohromadě všechny čtyři desky, které pro mě napsal Ota Petřina. Je to tedy dárek i jeho skalním fanouškům.
 
Jak vůbec začala vaše spolupráce s Otou Petřinou?
Seznámil mě s ním můj muž, Michal Zelenka. Potkali se někde u pumpy se Zdeňkem Rytířem a Michal mu prozradil, že má doma zpěvačku, která chce začít zpívat. Jediná parketa, která byla tehdy volná, byla rocková. Nevěděla jsem vůbec, do čeho jdu. Ota Petřina byl tehdy mánička. To bylo něco neuvěřitelného😊. Přinesl mi spoustu desek, které jsem musela naposlouchat. Třeba od Deep Purple, Nazareth, Suzi Quatro a další. No a pak začala éra Moterestu. A to je fenomén. Dodnes ho se mnou fanoušci zpívají.
 
Co všechno na nově vydaném kompletu najdeme?
Je tam CD Motorest, Exploduj, Jámy, a Ročník 50. Je to kompletní diskografie spolupráce s Otou Petřinou a Zdeňkem Rytířem. Později do našeho projektu nastoupil Pavel Vrba. Najdete zde pohromadě mé profesní mládí.
 
Vy jste ale v září vydala také novou desku Blázni. Jaké to album je?
Je dramaturgicky velmi pestré. Od Petřiny a Rytíře jsou tam dvě písničky, které dostaly nový kabát. Najdete na něm tango, sambu i tvrdý rock. Ale hlavně je to deska, kterou mohu poslouchat několikrát za sebou, a nic mi na ní nevadí. Což je historicky první deska, o které to mohu říct.
 
Některé vaše kolegyně už moc nekoncertují. Vy jste se naopak do toho vrhla opět po hlavě. Co vás pořád žene dopředu?
Funguje to na publikum i na mě. Říkám si, ať mi každý vleze na záda. Nevím, jak dlouho budu ještě zpívat. Budu dělat to, co mě baví a co mi život zpestřuje. Těším se na každý koncert. Kluci z kapely jsou bezvadní. Funguje to. Co si víc můžu přát?
 
Vy jste teď na turné, které končí 18. listopadu v pražské Lucerně. Bude ten koncert něčím výjimečný?
Mám skvělé hosty. Vašek Noid Bárta se mnou vystupoval celé turné a jako bonbónek v Lucerně vystoupí i Petr Kolář. Novináři se mě pořád ptají, jestli mám nějakého chlapa, tak jsem si pořídila dva a čtyři budou stát za mnou.
 
Chystáte i nějakou soukromou oslavu narozenin?
Od svých padesáti let slavím narozeniny jenom koncerty. Co si budeme povídat, na 65 letech není nic extra ke slavení. Jsem ráda, že jsem se toho dožila, že se ráno vzbudím a je mi dobře. Baví mě život. Užívám si ho s publikem, a to je ten nejlepší způsob, jak oslavit narozeniny.
 
Máte nějaké narozeninové přání? Nějaký vysněný dárek?
Přála bych si, abych ten pocit, který teď mám, trval co nejdéle. Abych si rozuměla s publikem a sloužilo mi zdraví. To je všechno. To mi stačí.
 
Pomalu se nám blíží Vánoce? Jak je prožíváte?
Vánoce jsou pro mě smutné svátky. Před Vánoci jsem ztratila manžela. Ale letos jsem si na chalupu pozvala kamarádku s malou holčičkou. Vánoce jsou hlavně o dětech, tak to bude hezké.
 
Děkujeme za rozhovor.Petra Janů na narozeninách Rádia BLANÍK
zpět
PLACENÁ INZERCE
O nás:
Rádio     Ti, které slyšíte      Redakce      Kde nás naladíte        Tiskové zprávy       
Kontakty:
Rádio BLANÍK      Studio      Moderátoři      Písničky na přání      Facebook     

Informace o zpracování osobních údajů
© 2019 Rádio BLANÍK – pohodové české rádio, www.radioblanik.cz, všechna práva vyhrazena
kontakt: Rádio BLANÍK, Bělehradská 299/132, 120 00 Praha 2
tel. studio: 800 109 109, dopravní linka: 603 11 71 71, recepce: 224 409 719, e-mail: info@radioblanik.cz
Obchodní zastoupení: RADIOHOUSE