Právě na BLANÍKU :
 
 
Právě hraje:
 

Také letos vyráží Janek Ledecký za svými fanoušky s vánočním programem

Zpěvák a muzikant Janek Ledecký chystá vánoční koncertní turné s překvapením. Posluchačům Rádia BLANÍK to prozradil o víkendu 18. a 19. listopadu.
 
Janku, připravujete se na vánoční turné, jak bude vypadat?
Letos nás čeká 22 koncertů, což je tak akorát na to, abychom si to užili. Kapelu posílím o smyčcový kvartet. Zkoušíme už od půlky října, takže budeme připraveni.
 
Můžeme se na koncertech těšit na něco speciálního?
Diváky čeká spousta překvapení, ať už jsou to upravené písničky nebo novinky. Uslyší písničky, které jsme nikdy nikde nehráli. A máme ještě připravený vánoční dárek v podobě kurzu angličtiny, který povede Dave Mandez, což je můj basák, který pochází z Londýna.
 
Na turné zazní jenom vánoční písničky nebo budete hrát i svoje tradiční hity?
Já mám tu výhodu, že mohu z větší části úplně vyměnit repertoár. Písničky, které hraji na vánočním turné, na letních koncertech nehraji. A zase naopak, pokud někdo očekává, že si poslechne před Vánocemi písničku Na ptáky jsme krátký, bude asi zklamaný.
 
Jak se v Česku daří vašemu poslednímu muzikálu Jago?
Muzikál jsme odstartovali letos v září. Potvrdilo se, že jsme se trefili do vkusu diváků. Ti se skvěle baví. Což byl ten nejzásadnější úkol, když jsem muzikál psal. Aby tato shakespearovská tragédie byla ve své podstatě zachována a ze Shakespeara tam zůstalo vše co má. Převést děj ale do současnosti, aby se lidé mohli bavit.
 
Vy jste Jaga hráli v Bratislavě. Jak se vám tam s ním dařilo?
V Bratislavě si muzikál užil jednu báječnou sezónu a zase se tam bude vracet. Věděl jsem po zkušenosti v Praze, do čeho jdu. Rozdíl mezi českým a slovenským publikem je minimální. Pro mě je toto představení největší radostí, kterou jsem na jevišti zažil. Shakespeare hru tak skvěle napsal, že zahrát si v ní padoucha je čistá rozkoš.

 
Uvedete muzikál Jago i v zahraničí?
Je to v jednání. I u Hamleta to pár let trvalo. Ale pracuji na tom a byl bych rád, kdyby Jago nastoupil na tu úžasnou cestu, kterou mu Hamlet už tak trochu proklestil.
 
Jak to vypadá s vaším působením v porotě televizního pořadu Tvoje tvář má známý hlas?
S tvůrci pořadu jsme se dohodli, že si dáme pauzu. Další řada soutěže by měla přijít příští září. Chceme nabrat sílu a inspiraci.
 
Co vaše dcera Ester? Pojede teď nějaké důležité závody?
Ester je v Kanadě. Čekají ji dva světové šampionáty na lyžích. V prosinci si tu odbude tři závody na snowboardu. Já ukončím turné. A jestli to dobře dopadne, tak se potkáme na svátky ve Špindlu.
 
A čím se teď zabývá syn Jonáš? Chystá nějaký další komiks?
Jonáš je autorem závodního super hrdinského kostýmu, který má Ester na sobě. Dokončuje nové album s kapelou, která se jmenuje Jonas & the Whale. A ještě se pustil do převyprávění Povídek z jedné a druhé kapsy od Karla Čapka do komiksu.
 
Kde se letos chystáte strávit Vánoce?
Vypadá to, že by mohl po pěti letech vyjít Špindl, ale nechci to zakřiknout.
 
Máte nápady na nějaké nové písničky?
Průběžně si schovávám nápady. Je jich už dost, takže se asi pustím do natáčení nové desky. Všichni mi říkají, ať s tím moc neotálím, že už mi není dvacet.
 
Co byste vzkázal posluchačům Rádia BLANÍK?

Přijďte se podívat na vánoční koncerty, na muzikál Jago. A já vám slibuji, že nebudete litovat. A kdybychom se minuli, tak vám do příštího roku přeji, abyste si našli čas na to, co děláte rádi a co vás baví, protože to je důležité.
 
Děkujeme za rozhovor.


zpět
PLACENÁ INZERCE
O nás:
Rádio     Ti, které slyšíte      Redakce      Kde nás naladíte        Tiskové zprávy       
Kontakty:
Rádio BLANÍK      Studio      Moderátoři      Písničky na přání      Facebook     

Informace o zpracování osobních údajů
© 2019 Rádio BLANÍK – pohodové české rádio, www.radioblanik.cz, všechna práva vyhrazena
kontakt: Rádio BLANÍK, Bělehradská 299/132, 120 00 Praha 2
tel. studio: 800 109 109, dopravní linka: 603 11 71 71, recepce: 224 409 719, e-mail: info@radioblanik.cz
Obchodní zastoupení: RADIOHOUSE