Právě na BLANÍKU :
 
 
Právě hraje:
 

Lucie Bílá by se chtěla naučit odpočívat

Lucie Bílá vydala vánoční album a chystá svým fanouškům v Česku a na Slovensku do Vánoc rozdávat radost na svých koncertech. I to se mohli dozvědět posluchači Rádia BLANÍK v exkluzivním rozhovoru.

Máte nové vánoční album, které se jmenuje Bílé Vánoce II. Co byste o něm řekla?
CD je milé, hezky se poslouchá. Hodí se ke štědrovečerní večeři, dá se u něj povídat a neruší. Ale pokud se někdo bude chtít zahloubat nad texty, nebude zklamaný. Texty jsou krásné, mám z nich radost.
 
Nová deska má podtitul Všechny barvy vánočních svátků na jednom albu. Čím je deska barevná?
Myslím si, že ta barevnost spočívá v tom, že si tam každý něco najde, i děti. Ale hlavně maminky, které děti mají a bojí se o ně.
 
Kterou písničku z nového vánočního alba máte nejradši?
Nejkrásnější píseň je ta, kde se zpívá: Marie, zda víš, co držíš v rukou a jak to jednou bude bolet. Když jsem píseň nahrávala, musela jsem si po jednotlivých slokách dávat pauzu, protože jsem to musela vydýchat. Podobné téma je v písni, kde se Marie ptá maminky, jaký je pocit nosit dítě pod srdcem. Která matka se nebojí o své dítě? A čím je dítě větší, tím se bojí víc. V tom se asi každá máma najde.
 
Když nahráváte vánoční album, musíte zpívat jinak, než jste zvyklá?
Snažila jsem se nehulákat, protože to dělám ráda. Odbyla jsem si to tedy na turné se skupinou Arakain. Desku jsem nazpívala pokorně a s respektem k lidem, kteří si CD koupí a budu s ním prožívat svůj Štědrý den.
 
Jak se na tomto albu podílel herec a textař Václav Kopta?
Vašek Kopta je Bůh. Petr Malásek mu zavolal, že nám chybí jedna píseň. Václav mu odpověděl, že sedí ve vlaku, ať chvíli počká. Napsal nádhernou báseň, Petr ji večer zhudebnil a je to jedna z nejhezčích písní, která na albu je. Celou desku, která má 13 skladeb, uzavírá.
 
Svůj otisk na albu Bílé Vánoce II. má ale i zpěvák skupiny Arakain Honza Toužimský. Proč právě on?
Honza Toužimský je pro mě jasná volba. My jsme spolu hráli v muzikálu Excalibur. Já královnu Ginevru a Honza krále Artuše. Pak jsme se potkávali v Arakainech, kam nastoupil. Kromě toho, že je skvělý zpěvák, je také velmi dobrý autor.

 
A jak jste se dostala ke spolupráci s písničkářkou Radůzou?
Ona je poklad. Četla jsem rozhovor, se svou oblíbenou kolegyní Radůzou, kterou jsem do té doby osobně neznala, a zdála se mi smutná. A to je pro mě úkol. Zavolala jsem jí a požádala ji, jestli by se mnou nechtěla natočit vánoční CD. Až pak mi došlo, jak dobrý to byl tah. Ona vysypala z rukávu zase takové poklady, že díky ní má deska velký rozměr.
 
Kolik písní z nového alba zazní na turné Bílé Vánoce II?
Říká se, že lidé mají rádi tak tři nové písničky a jinak chtějí slyšet starší, své oblíbené písně. Ale já zariskuji a přidám jich deset. Jsou všechny tak úžasné, že jsem se rozhodla je zařadit do repertoáru.
 
Jak se připravujete na Vánoce?
Jako každý rok budu poctivě jezdit, koncertovat a rozdávat radost po Česku a Slovensku. 23. prosince v noci přijedu a 24. prosince pověsím kostým Lucie Bílé na věšák a budu Hana, jen pro své nejbližší. Do 10. ledna nechci o Lucii Bílé ani slyšet.
 
Co vás bude nejvíc zaměstnávat příští rok?
Sestra v akci. Je to muzikál, který jsme cvičili tři měsíce. Lidi ji mají rádi a hlavně ji milujeme my, co jsme na jevišti. Už se přidávají další představení a je vyprodáno. Pak je tu Carmen. No a chystám ještě dva projekty. Jeden, trošku tvrdší, s Honzou Toužimským.
 
Máte nějaké vánoční přání?
Nejzásadnější je, aby byl můj syn zdravý a šťastný. Ostatní je fajn. Ale skutečně si přeji, aby byl můj syn v bezpečí. Jako každá máma.
 
A co nějaké novoroční předsevzetí?
Chtěla bych se naučit odpočívat.  Zjistila jsem, že jsem alergická na prázdniny. Jakmile v diáři objevím nějaký volný den, začnu panikařit, protože nevím, co budu dělat. Přitom vím, že odpočívat potřebuji. Ale nedaří se mi to. Rozhodla jsem se, že na sebe budu hodná a zkusím se věnovat také někdy sama sobě. Zatím mi to moc nejde.
 
Děkujeme za rozhovor.
zpět
PLACENÁ INZERCE
O nás:
Rádio     Ti, které slyšíte      Redakce      Kde nás naladíte        Tiskové zprávy       
Kontakty:
Rádio BLANÍK      Studio      Moderátoři      Písničky na přání      Facebook     

Informace o zpracování osobních údajů
© 2019 Rádio BLANÍK – pohodové české rádio, www.radioblanik.cz, všechna práva vyhrazena
kontakt: Rádio BLANÍK, Bělehradská 299/132, 120 00 Praha 2
tel. studio: 800 109 109, dopravní linka: 603 11 71 71, recepce: 224 409 719, e-mail: info@radioblanik.cz
Obchodní zastoupení: RADIOHOUSE