Právě na BLANÍKU :
 
 
Právě hraje:
 

Na BLANÍKU jsme oslavili s Daliborem Jandou jeho půlkulatiny

Dalibor Janda oslavil 65. narozeniny. Odstartoval v pražské Lucerně narozeninové turné Říká si Hurikán a vyšlo mu velké dvojalbum Velký flám/zlaté album, které mohli posluchači Rádia BLANÍK získat o víkendu 24.-25.3. 2018.

Jak byste nám nové album popsal?
Je to srdcovka. Původně mi bylo nabídnuto, abych vydal 3CD. Ale to mi přijde, že muzikant vydává, když už bilancuje, a to já ještě nechci. S Milošem Skalkou jsme nakonec dali dohromady zajímavý výběr. Z mé strany to byly srdeční záležitosti. Miloš tam přidal písničky, na které už bych zapomněl, že jsem je natočil. Nakonec je na albu 44 písní.

Jaké písničky na albu najdeme? Jsou to pouze staré dobré hity?
Určitě tam jsou osvědčené hity z 80.let. Ty tvoří zhruba polovinu alba. Pak ale také z let devadesátých, kdy se uchytila například písnička Velký flám nebo Vejdi. Tato písnička je oblíbená i díky Rádiu BLANÍK. Když jste ji začali hrát, vešla do povědomí lidí a je dnes rovnocenná s ostatními hity.

Vy jste minulý týden zahájil turné koncertem v pražské Lucerně. Jak dlouho tahle šňůra potrvá?
Turné bude pokračovat v průběhu celého roku. Končí v Bratislavě 5. prosince velkým koncertem, kam jsem pozval spoustu hostů ze Slovenska. Doporučuji sledovat stránky www.daliborjanda.cz, kde doplňujeme akce, na kterých hrajeme.

Chystáte ještě nějakou další oslavu svých půlkulatých narozenin?
Vzhledem k tomu, že probíhá turné, tak dostanu pravděpodobně ještě pár kytek a plyšových medvídků. Jinak oslavu chystám pouze v kruhu rodinném. Zajdeme si na dobrou večeři.

A vzpomínáte si na nějakou zásadní oslavu z minulosti?
Na mé 30.narozeniny proběhla velká oslava. Přijel ke mně Jarda Uhlíř a Karel Šíp. Výborně jsme se pobavili u moravské slivovice. Byl to první večírek se známými lidmi z branže a musím říct, že se na něj dodnes vzpomíná.

A co dárky? Vzpomenete si na nějaký zajímavý narozeninový dárek?
Dostal jsem od jednoho známého dres Barcelony s podpisem Messiho. Nebo mi dali tričko se všemi známými písněmi, které jsem napsal a vydal. Takové dárky mě víc potěší víc, než když mi někdo koupí třeba nejdražší whisky.

A je něco, co byste si vyloženě přál dostat?
Já mám spoustu zájmů. Sbírám například busty panovníků. Ale to nemůžu takhle říct, že bych si vyloženě přál něco dostat. Stalo se mi například, že mi lidé donesli bustu Antonína Dvořáka a tvrdili, že je to nějaký německý panovník.

Už jsme zmínili, že hodně koncertujete. Znamená to, že teď máte hodně práce?
Práce bude dost. Hlídám si, aby mě to bavilo. Mám přibližně pět vystoupení do měsíce. Což je uspokojivé. Vím, že je o mé koncerty zájem, což mě těší.

Co vlastně máte ve volném čase opravdu rád? Co vás baví?
Mám rád klid a pohodu. Bývám rád sám, čtu si, hlavně o historii. Na jaře se budu věnovat zahradničení. Upravím jezírko, vyčistím lekníny a podívám se, jak se daří jeseterům. Cesty do zahraničí mě nelákají, bojím se létání. Přeji si klid, abychom s rodinou byli zdraví, jsem svým ženám vděčný za to, že mi pomáhají ve všem, co dělám.

Děkujeme za rozhovor a přejeme všechno nejlepší k narozeninám!

zpět
PLACENÁ INZERCE
O nás:
Rádio     Ti, které slyšíte      Redakce      Kde nás naladíte        Tiskové zprávy       
Kontakty:
Rádio BLANÍK      Studio      Moderátoři      Písničky na přání      Facebook     

Informace o zpracování osobních údajů
© 2019 Rádio BLANÍK – pohodové české rádio, www.radioblanik.cz, všechna práva vyhrazena
kontakt: Rádio BLANÍK, Bělehradská 299/132, 120 00 Praha 2
tel. studio: 800 109 109, dopravní linka: 603 11 71 71, recepce: 224 409 719, e-mail: info@radioblanik.cz
Obchodní zastoupení: RADIOHOUSE