Právě na BLANÍKU :
 
 
Právě hraje:
 

Rozhovor s Anetou Langerovou na Rádiu BLANÍK

Aneta Langerová oslavila 30. narozeniny. O víkendu 26. a 27. listopadu byla hostem Rádia BLANÍK. Posluchačům prozradila, co by si k narozeninám přála a jaké má plány do příštího roku.

Jaký jste dostala nejhezčí dárek k narozeninám?

Největší radost mi dělají dárky, které jsou osobní. Dárky malé a finančně nenáročné. Náročné třeba tím, že si dá někdo práci poskládat do alba fotky, které jsou s námi spojené. Takové dárky mě nejvíc potěší a dostala jsem jich už mnoho.

Která narozeninová oslava patřila doposud k těm nejvydařenějším?

Na jedné oslavě se mí kamarádi převlékli do zvláštních kostýmů a připravili mi krásné divadelní představení, na kterém zpívali mnoho známých písní. Napodobovali různé známé osobnosti. Bylo to moc hezké.

Co si nejvíc přejete k letošním narozeninám?

Přeji si, abych měla kolem sebe stále lidi, kteří jsou součástí mého života. To není skromné přání, protože ti lidé jsou nesmírně časově vytíženi. Ale to je teď mé největší přání.

Vaše poslední album je pojmenované podle konkrétního místa, je to tak?

Ano, je pojmenované podle místa, kde jsme s producentem a spoluautorem desky Jakubem Zitkem pracovali. Jedná se o samotu, která se jmenuje Na radosti. Je tam absolutní klid a nám to prostředí poskytlo perfektní kulisy k napsání písní.

BLANÍK miluje Česko, co na Česku milujete vy?

Nejvíce mám ráda českou přírodu. Myslím si, že naše lesy a hory jsou velmi krásné. Pro mnoho z nás je tu stále mnoho neprozkoumaných míst. Je hezké, že vyrazíte na procházku a vždycky můžete objevit něco nového.

Co chystáte dál, až bude "po radosti", po koncertech Na radosti tour?

Děláme si legraci a říkáme „dost bylo radosti“. Já ale doufám, že nám ta radost vydrží ještě dlouho. Jednak začínáme skládat nové písně a v příštím roce plánujeme účast na festivalech. Ty jsme letos zanedbávali, protože jsme dávali přednost vlastním koncertům. Budeme koncertovat také s filharmonií. Tu zkušenost už máme. Vystupovali jsme v Litomyšli, byla to pro mě velká čest.

S Martou Kubišovou hrajete v létě divadlo, Marta nyní končí kariéru, co to pro vás bude znamenat?

S Martou bychom měly odehrát v příštím roce pár posledních vystoupení. Věřím, že zůstaneme spolu v kontaktu. Marta pro nás zůstane člověkem, který je velkou osobností a kterého si velmi vážíme.

Kde potkáme Anetu Langerovou soukromě?

Navštěvuji kulturní akce. Myslím, že to je důležité, protože je to velká inspirace. Nemusí jít o velké koncerty. Byla jsem například ve Vídni na Davidu Gilmourovi nebo Paulu Simonovi v Praze. To jsou mé hudební vzory. V Brně jsem navštívila Django fest, což je festival romské hudby. Na takových akcích se můžeme potkávat.

Jak trávíte podzim?

Je velmi pracovní. Připravujeme koncerty. Tvoříme repertoár, vytváříme aranžmá, té práce je mnoho. A také se věnuji rodině. Podzimu si užívám.

Je měsíc před Vánoci, už máte dárky? A jak budete trávit svátky?

Dárky nemám. Vždy je sháním na poslední chvíli. Zaměřuji se při tom na synovce a neteř. V rodině si jinak dáváme dárky, o kterých jsem mluvila, tedy například fotografie. U dětí je to jiné. Snažím se jim plnit přání, která mají. Svátky budu trávit s rodinou v duchu tradic, které se k nim váží.

Co byste popřála posluchačům Rádia BLANÍK?

Přeji vám to nejzásadnější, tedy aby pro vás vánoční svátky byly obdobím klidu a vy jste mohli načerpat sílu do dalšího roku.

Děkujeme za rozhovor.
zpět
PLACENÁ INZERCE
O nás:
Rádio     Ti, které slyšíte      Redakce      Kde nás naladíte        Tiskové zprávy       
Kontakty:
Rádio BLANÍK      Studio      Moderátoři      Písničky na přání      Facebook     

Informace o zpracování osobních údajů
© 2019 Rádio BLANÍK – pohodové české rádio, www.radioblanik.cz, všechna práva vyhrazena
kontakt: Rádio BLANÍK, poštovní přihrádka 8, 251 64 Mnichovice
tel. studio: 800 109 109, dopravní linka: 603 11 71 71, recepce: 323 641 990, e-mail: info@radioblanik.cz
Obchodní zastoupení: RADIOHOUSE