Právě na BLANÍKU :
 
 
Právě hraje:
 

Rozhovor s Hanou Zagorovou na Rádiu BLANÍK

Zpěvačka Hana Zagorová oslaví 6. září významné životní jubileum, a to velkým koncertem v pražské Lucerně. Nejen o něm jsme si povídali s Hanou Zagorovou o víkendu 3. a 4. září.

Představte nám, prosím, vaše nové CD O lásce.

Najdete na něm třináct písniček. Je pro mě potěšující, že z těch „starých bardů“ se na něm podílel jen Jiří Zmožek, Jiří Březík a Petr Malásek. Jinak už na něm pracovali autoři, kteří jsou o dvě generace mladší. Toho si moc vážím. Za všechny jmenuji Ondru Brzobohatého, podle jeho písně se jmenuje celé album. Podíleli se na něm také Michal Hrůza, Radůza a mnozí další.

Album O lásce jste vydala po poměrně krátké době od vydání vašeho posledního CD. Bylo těžké na něj sehnat dostatek materiálu?

Vůbec ne. Sešlo se na něj dvakrát tolik materiálu, než jsem mohla použít, což je pro zpěvačku s takovým výročím, jaké teď budu slavit, velmi potěšující. Můžete nám přiblížit výroční koncert, který se bude konat v Lucerně?

Proběhne 6. září, tedy přímo v den mých narozenin. To dělám poprvé v životě, protože v tento den jsem nikdy nekoncertovala. Je to dárek fanouškům, protože díky nim na tom jevišti stojím. Na koncert se velmi těším, také mám trému. Hodně se na tento den připravuji a věřím, že všechno dobře dopadne.

Prozradíte nám nějaké podrobnosti z chystaného koncertu v Lucerně?

Prozradím, že koncert natáčí Česká televize. Bude ho vysílat v sobotu 10. září, můžete se na něj podívat.

Plánujete kromě vašeho blížícího se výročního koncertu v Lucerně ještě nějaký další velký koncert, například pravidelný vánoční?

Letošní rok je výjimečný. Ano, 14. prosince chystám ještě vánoční koncert v Lucerně, ale začnu jej připravovat až po tomto výročním.

Letos jste vystupovala i na dvou rockových festivalech. Jaké to bylo?

Byly to krásné koncerty a skvělý zážitek. Byla jsem nadšená. Na takových koncertech obvykle nevystupuji, ale lidé mě přijali skvěle.

Plánujete, po této zkušenosti z účasti na letních festivalech, udělat z toho tradici?

Nemyslím si, že bych z toho chtěla dělat tradici. V létě potřebuji čas pro sebe, na regeneraci. Je to také období, kdy ani Štefan nepracuje.

Jak jste prožila letošní léto?

Byli jsme letos ve Španělsku. Vzhledem k mým letním vystoupením a Štefanovým narozeninám, které slaví 3. srpna, jsme ty prázdniny měli trošku rozptýlené, ale bylo to moc fajn.

Co byste popřála posluchačům Rádia BLANÍK?

Posluchačům přeji, aby se jim nějaká písnička z mého nového alba zalíbila. Také všem přeji krásný podzim a nový začátek pracovní sezóny.

Děkujeme za rozhovor.


zpět
PLACENÁ INZERCE
O nás:
Rádio     Ti, které slyšíte      Redakce      Kde nás naladíte        Tiskové zprávy       
Kontakty:
Rádio BLANÍK      Studio      Moderátoři      Písničky na přání      Facebook     

Informace o zpracování osobních údajů
© 2019 Rádio BLANÍK – pohodové české rádio, www.radioblanik.cz, všechna práva vyhrazena
kontakt: Rádio BLANÍK, poštovní přihrádka 8, 251 64 Mnichovice
tel. studio: 800 109 109, dopravní linka: 603 11 71 71, recepce: 323 641 990, e-mail: info@radioblanik.cz
Obchodní zastoupení: RADIOHOUSE