Právě na BLANÍKU :
 
 
Právě hraje:
 

Rozhovor s Honzou Nedvědem

Písničkář Jan Nedvěd oslavil v sobotu 24. září významné životní jubileum. Při té příležitosti prozradil posluchačům Rádia BLANÍK, co by si přál k narozeninám a jak se mu daří v osobním i profesním životě.

Jak budete slavit narozeniny?

Pouze soukromě s Pavlínkou. Moje přání je, být s těmi, které mám opravdu rád, ne s lidmi, co něco znamenají. Potěší mě, když mi přijde popřát brácha. Rád bych viděl Wabiho Daňka, Vlastu Rédla, pak už bych déle vzpomínal. Možná by se mi líbilo uspořádat v Americe pro krajany nějaké vystoupení. Ale fakticky neplánuji nic.

Vzpomínáte na nějakou mimořádnou oslavu nebo dárek k narozeninám?

O jedné mimořádné oslavě vím. Tou byl koncert na Strahově. To byl hezký dárek. Ale jinak jsem v těchto záležitostech jiný. Já to nemám rád.

Co si sám přejete k narozeninám? 

Abych tu ještě dvacet let byl a žil jsem s Pavlínkou.

Co je u vás nového? Už zase koncertujete…

Už mám za sebou tak sto koncertů. Vystupuji s Pavlem Helanem, což je Hutka, Nohavica a Vlasta Rédl dohromady. Je to velmi pozitivní, optimistický člověk. Pak je tam ještě Jindra Koníř, který hraje na klavír a na klarinet. Koncertní turné je nádherné. Je krásné i v tom, že lidé jakoby cítili, že už bych k nim nemusel přijít, tak mě objímají. Při závěrečné písničce našich vystoupení chodím mezi lidi a jeden pán mě obejmul a tiskl tak, že mi málem zlomil žebra.

Máte v šuplíku zase nějaké nové písničky?

Čím jsem starší, tím jsem k sobě více kritický. Stačí špatné slovo nebo nota a já to celé vyhodím. Takže mám asi tři nové písničky.

BLANÍK miluje Česko, miluje písničky, co milujete na Česku vy? Písničky, krajinu, památky, lidi, typické české jídlo?

Víte, člověk doma sedí a nadává na politiku. Pak vyjede ven a projíždí městečkem, které je nově postavené, opravené. To je taková krása. A pak přijedete na osadu a tam sedí lidé, stejně jako před lety a zpívají si. Tak to mám rád.

Jak si nyní žije Honza Nedvěd?

Žiji si uprostřed přírody, u řeky Sázavy se svojí Pavlínkou a pejskem. Tak je to dvacet dní a já se po celou dobu bojím, že už musím zase na koncert. Většinou jedu na Slovensko, takže 400 kilometrů daleko. Ale když dozpívám a lidé mě chodí zdravit a objímat, říkám si, dobře jsi udělal, Honzo.

Jaké písničky vaši fanoušci nejraději zpívají s vámi na koncertech?

Lidé mají rádi vše, co je pěkné, pozitivní. Určitě je to Podvod, Valčíček, nebo Igelit. Tleskají na Kamaráda. To je druhá písnička, co jsem napsal v roce 1972. Je to takový naivní příběh o všeobjímajícím životě. 

Nechybělo vám hraní v posledních třech letech?

Mně bylo ty tři roky dobře, ale hraní mi chybělo. Když jsem viděl, jak nějaká kapela mířila do Prahy, říkal jsem si, Honzo, jsi vůl, vždyť ty lidi na tebe čekají...

V TV pořadu Tvoje tvář má známý hlas zpíval vaši písničku Petr Rychlý, líbilo se vám jeho podání?

Petr Rychlý je velmi charismatický a nadaný člověk. My jsme se dokonce spolu domluvili, že do pořadu přijedu, nazpívali jsme spolu Kohouta, ani nevím, proč se to nevysílalo. Ale zároveň jsme dohodli výměnný obchod, že si zahraji v Ordinaci v růžové zahradě, kam přijdu zazpívat jedné umírající pacientce. 

Co byste vzkázal posluchačům Rádia BLANÍK?

Přeji všem to, co sobě. Abychom se ráno probudili, vstali a vyšli vstříc novému dni. To je v sedmdesáti letech vzácný okamžik. A také bych chtěl vzkázat, buďte se svými dětmi, dávejte jim, co můžete. To se tolik vyplatí. Já jsem to neměl. Hodně jsem cestoval, koncertoval, mé ženy zůstávaly samy. Přál bych si, aby z dnešních dětí vyrostla skvělá generace lidí.

Děkujeme za rozhovor.zpět
PLACENÁ INZERCE
O nás:
Rádio     Ti, které slyšíte      Redakce      Kde nás naladíte        Tiskové zprávy       
Kontakty:
Rádio BLANÍK      Studio      Moderátoři      Písničky na přání      Facebook     

Informace o zpracování osobních údajů
© 2019 Rádio BLANÍK – pohodové české rádio, www.radioblanik.cz, všechna práva vyhrazena
kontakt: Rádio BLANÍK, poštovní přihrádka 8, 251 64 Mnichovice
tel. studio: 800 109 109, dopravní linka: 603 11 71 71, recepce: 323 641 990, e-mail: info@radioblanik.cz
Obchodní zastoupení: RADIOHOUSE