Právě na BLANÍKU :
 
 
Právě hraje:
 

Rozhovor s Xindlem X na Rádiu BLANÍK

První říjnový víkend 2016 patřil na BLANÍKU písničkám zpěváka Xindla X. Posluchači za ně mohli získat jeho nové album Kvadratura záchranného kruhu, které Xindl X zároveň představil.

Právě vám vyšlo nové album, přibližte jej, prosím, našim posluchačům.

Jmenuje se Kvadratura záchranného kruhu a je krásný. Trvalo dost dlouho, než jsme ho natočili, ale věřím, že výsledek stojí za to. Snažili jsme se, aby bylo energický. Pravda je, že témata jsou trošku smutná, ale my o nich zpíváme zvesela. Jak název alba napovídá, jedná se především o topící se lidi, myšleno v nějakých problémech. My jim chceme hodit záchranný kruh. Ne že bychom jim radili, co s problémy mají dělat. Spíš poukazujeme na to, že jsme na tom úplně stejně.

Na obalu CD Kvadratura záchranného kruhu jsou zvláštní piktogramy, co znamenají? 

Jsou tam ve znacích nakresleny všechny písničky, které jsme natočili. My už jsme v létě prodávali trička s těmito motivy a lidé za námi chodili a říkali, co jaký znak znamená. Ale jsou obvykle vedle.

Jaké jsou další vaše plány?


Teď s kapelou hlavně zkoušíme. V příštím týdnu vyrážíme na Slovensko, kde odehrajeme osm koncertů. Moc se na to těšíme. Já už jsem na Slovensku vystupoval, ale většinou sám. S celou kapelou jedeme poprvé. Představíme fanouškům písničky z našeho nového alba. Pak budeme trošku odpočívat, no a po pauze bude pokračovat druhá polovina turné, která bude v Čechách a na Moravě.

Vydal jste novou desku, už skládáte nové písničky na další?


Tak já to vůbec nemám. Když dotočím nové album, chci tou deskou žít. Potrvá několik měsíců, než napíšu něco nového. Ani na to nechci zatím myslet.

Jak jste si užil koncertní léto?

Je to rok od roku lepší. Vždycky si říkám, že už to nemůže nic překonat a vždycky je to ještě o něco vydařenější. Speciálně Radiofesty byly parádní. Atmosféra byla fantastická. Těším se, kam to bude gradovat příští rok.

Jak budete trávit podzim? Třeba pouštěním draků s dětmi?

Uvidíme. Ony mají každou chvíli jiné zájmy. Ale draky pouštět asi půjdeme.

Píšete písničky i pro jiné interprety, v čem jsou jiné než pro vás samotného?

Mám radost ze spolupráce s The Tap Tap. Napsal jsem jim několik písniček, některé vyjdou na jejich desce. Poslední dobou píšu také pro kapelu Slza. Pro sebe je samozřejmě ta tvorba jiná. To si napíšu nejprve texty, které následně zhudebním. U Slzy je to obráceně, kluci mi pošlou písničku, na kterou já se snažím trefit svým textem. Ale je to o spolupráci. Radíme se, o čem by to mělo být.

BLANÍK má slogan - Milujeme Česko, milujeme písničky, co na Česku milujete vy? 

Na Česku mám rád české písničky. Působí na mě jinak, než zahraniční, byť umím dobře anglicky. U české produkce jdu více po textu. Poslouchám jiné žánry, než u písní zahraničních, kde se soustředím víc na hudbu. Čeština je krásná. Neumím si představit, že bych začal psát texty v jiném, než v českém jazyce.

Co byste popřál posluchačům BLANÍKU?

Přeji všem spoustu „xindlý muziky“ a dalších krásných písniček v éteru. A hlavně dobrou náladu, ta se na podzim hodí!

Děkujeme za rozhovor.
zpět
PLACENÁ INZERCE
O nás:
Rádio     Ti, které slyšíte      Redakce      Kde nás naladíte        Tiskové zprávy       
Kontakty:
Rádio BLANÍK      Studio      Moderátoři      Písničky na přání      Facebook     

Informace o zpracování osobních údajů
© 2019 Rádio BLANÍK – pohodové české rádio, www.radioblanik.cz, všechna práva vyhrazena
kontakt: Rádio BLANÍK, poštovní přihrádka 8, 251 64 Mnichovice
tel. studio: 800 109 109, dopravní linka: 603 11 71 71, recepce: 323 641 990, e-mail: info@radioblanik.cz
Obchodní zastoupení: RADIOHOUSE