Právě na BLANÍKU :
 
 
Právě hraje:
 

Jaroslav Uhlíř převzal DIAMANTOVOU DESKU za půl milionu prodaných nosičů

Nezaměnitelný skladatel, klavírista, zpěvák a humorista Jaroslav Uhlíř převzal v pondělí 7.12. DIAMANTOVOU DESKU za 500 000 prodaných nosičů.

Diamantová deska je nejvyšší možné ocenění, které interpret můžou od vydavatelství dostat. „Vzpomínám si, že naposledy jsme ji předávali skupině Wanastowi Vjecy. S Jaroslavem Uhlířem spolupracujeme už od roku 1993, což obnáší více jak 15 alb určených převážně dětem, ale zasahujících postupně i další generace. Samozřejmě i díky originální slovesnosti spřízněného spoluautora Zdeňka Svěráka. Významnou roli hrála i Jaroslavova hudba k dnes už legendárním filmům jako např. Vrchní prchni, Trhák nebo Vratné lahve a samozřejmě zejména na pohádkových soundtracích z nichž musím zmínit alespoň Ať žijí duchové nebo Lotrando a Zubejda,“ zaznělo od Marcela Vyšína.

 
„Diamant je radost. Na svém kontě mám již přes 700 písní a za to vděčím také Zdeňkovi Svěrákovi a také trochu Karlovi Šípovi,“ zaznělo od Jaroslava Uhlíře.
 
V září letošního roku u přílležitosti svých 70. narozenin vydal Jaroslav Uhlíř 2 profilová alba s příznačnými názvy „DOSPĚLÝM a dětem“ a „DĚTEM a dospělým“, neb „cílové skupiny“ se v jeho případě u mnoha písniček často prolínají. Alba navíc obsahují nejen výběr největších hitů a kultovních songů, ale také řadu rarit, které doposud nikde nevyšly. „Je to DĚTEM a dospělým a DOSPĚLÝM a dětem, to je skoro jako Mým národům,“ podotkl s úsměvem Jaroslav Uhlíř.

 
Dnes již legendární písně, které Jaroslav Uhlíř natočil ve spolupráci s nejbližšími textaři a kolegy, s nimiž vytvořil legendární dvojici, tedy s Karlem Šípem a Zdeňkem Svěrákem, zasáhly několik generací a jeho tvorba po právu patří do zlatého fondu české popmusic. Ať jde o skladby pro film (Vrchní prchni, Trhák, Vratné láhve atp.), televizi (Hospoda, Galašaráda, Hitšaráda) či pěvecké hvězdy - dnes už legendy jako Jiřího Schelingera, Karla Gotta, Waldemara Matušku, Jiřího Suchého aj.
 
Velkou část tvorby zejména ve spolupráci se Zdeňkem Svěrákem zasvětil Jaroslav Uhlíř dětskému publiku. Na albu „DĚTEM a dospělým“ najdeme to nejlepší z oblíbeného televizního pořadu Hodina zpěvu, titulní melodie z legendárních pohádek a filmů jako S čerty nejsou žerty, Lotrando a Zubejda, Princové jsou na draka, Ať žijí duchové, Tři bratři, Láska Rohatá, Kolja atd.

zdroj: www.universal.cz
zpět
PLACENÁ INZERCE
O nás:
Rádio     Ti, které slyšíte      Redakce      Kde nás naladíte        Tiskové zprávy       
Kontakty:
Rádio BLANÍK      Studio      Moderátoři      Písničky na přání      Facebook     

Informace o zpracování osobních údajů
© 2018 Rádio BLANÍK – pohodové české rádio, www.radioblanik.cz, všechna práva vyhrazena
kontakt: Rádio BLANÍK, poštovní přihrádka 8, 251 64 Mnichovice
tel. studio: 800 109 109, dopravní linka: 603 11 71 71, recepce: 323 641 990, e-mail: info@radioblanik.cz
Obchodní zastoupení: RADIOHOUSE