Právě na BLANÍKU :
 
 
Právě hraje:
 

Rozhovor s Lucií Bílou na Rádiu BLANÍK

Zpěvačka Lucie Bílá vydala při příležitosti svého životního jubilea album Hana. Proč je pro ni výjimečné, prozradila posluchačům BLANÍKU o víkendu 16. a 17. dubna.

První singl z nového alba Lucie Bílé "Hana"Představte nám, prosím, vaše zbrusu nové album „Hana“.

Tato deska je něco, co jsem si dlouho přála. Chtěla jsem natočit CD, které bude pro lidi překvapením a udělá jim radost. Nevracím se. Upozorňuji tím, že nekončím. Jsou to dveře, které jsem ještě neotevřela. Album je nové, mladé, ale současně se tam odráží má vyzrálost. Zpívám již 31 let a je to znát. Kromě pánů, kteří na tom pracovali, je tam i ženský element, kterým je Katka Knechtová a Celeste Buckingham. Obě dámy jsou úžasné.

Kde a jak dlouho vaše nové album Hana vlastně vznikalo?

CD jsem natočila v Bratislavě. Před dvěma lety jsem se seznámila s producentem Martinem Šrámkem. Rok se psalo, rok připravovalo a půl roku intenzivně natáčelo. Koupila jsem si kvůli tomu i byt. V hotelích mi bylo smutno. Nyní mám v Bratislavě svůj druhý domov. Prožila jsem ve studiu krásné okamžiky. Nejprve jsem musela pokořit své ego a zvykat si poslouchat Martina. Pak jsem se nechala vést. Jsem šťastná, zejména za písničku, která se jmenuje Hana. Ta bude patřit mezi mé hity. Tu neopustím na žádném svém koncertu. 

Album Hana se sice natáčelo na Slovensku, nicméně texty písní jsou v češtině, je to tak?

Samozřejmě. Můj jazyk byl stvořen pro češtinu a já ji neopustím, i když slovensky také zpívám. Texty mi napsali pánové ze skupiny Nebe. Ráda říkám, že mi texty spadly z nebe. Jsou krásné a pro písně velice důležité. Slovy vyjadřuji, co cítím a prožívám. Byli jsme proto s klukama neustále ve spojení a konzultovali veškerá má přání. Některé písně jsou skutečně o mně.

Jak proběhla vaše oslava narozenin?

Já jsem se rozhodla oslavit narozeniny se svojí rodinou, kam patří i mí fanoušci a kamarádi. Uspořádala jsem koncerty, kde jsem se cítila naprosto blaženě. Musela jsem se koncentrovat. První den jsem měla rekord. Zazpívala jsem 75 písniček a 22 krát jsem se převlékla. Třetí koncert jsem si už tak užívala, že jsem si jen přála, aby to neskončilo. Brečela jsem nejen já, ale i skupina Arakain, moje vizážistka, můj návrhář, technici, zvukaři, fanoušci. Lidé mi pak další dny na ulici děkovali za krásný zážitek. Před pražským bytem jsem měla kytici s poděkováním. Ani mi nevadí, že je mi padesát. Stálo to za to. 

Jak jste se na bratislavské koncerty, které proběhly minulý víkend, připravovala?


Jako sportovec, který se chystá podat vrcholový výkon na olympiádě. Měla jsem u sebe lékaře, došla jsem si k zubaři, aby mě něco nepřekvapilo, několik dní před koncertem jsem jedla jen ovoce, aby organismus nebyl zatížen škodlivinami. Zajímavé je, že když jsem zpívala 75. písničku, probíhalo to s nesmírnou lehkostí. Jako kdybych to nebyla ani já, jenom to mnou procházelo. Neuvěřitelně jsem si to užila. Přála bych takový pocit každému kolegovi. Mé srdce se tetelí, jsem opravdu šťastná.

Jaké jsou v současnosti vaše další plány?

Už jsem si dala schůzku se Šimonem Cabanem, který mi se svým bratrem bude připravovat koncert v O2 areně. Dohodli jsme se, že to bude úplně jinak pojednaný koncert. Nebude tam projekce. Bude to hlavně pastva pro ucho. Chci, aby se lidé soustředili jen na emoce a hudbu. Také budu prezentovat nové CD a chystám videoklip k písničce Hana. Tento rok budu s lidmi slavit své životní jubileum. Odpočívat se chystám až v příštím roce. Odjedu na Floridu, pronajmu si dům a budu načerpávat energii. Pak přijedu a zase budu v jednom kole. Mě se prostě nezbavíte.

Co byste vzkázala posluchačům Rádia BLANÍK?

Přijďte se 5. listopadu podívat na můj koncert v O2 areně. Rozkrájím se pro vás, tak jak jsem to udělala v Bratislavě. Ahoj BLANÍKU!

Děkujeme za rozhovor.zpět
PLACENÁ INZERCE
O nás:
Rádio     Ti, které slyšíte      Redakce      Kde nás naladíte        Tiskové zprávy       
Kontakty:
Rádio BLANÍK      Studio      Moderátoři      Písničky na přání      Facebook     

Informace o zpracování osobních údajů
© 2018 Rádio BLANÍK – pohodové české rádio, www.radioblanik.cz, všechna práva vyhrazena
kontakt: Rádio BLANÍK, poštovní přihrádka 8, 251 64 Mnichovice
tel. studio: 800 109 109, dopravní linka: 603 11 71 71, recepce: 323 641 990, e-mail: info@radioblanik.cz
Obchodní zastoupení: RADIOHOUSE