Právě na BLANÍKU :
 
 
Právě hraje:
 

Rozhovor s Petrem Jandou ze skupiny Olympic na Rádiu BLANÍK

Skupina Olympic vydala nové album. Pozvali jsme si do studia Rádia BLANÍK frontmana kapely Petra Jandu, aby jej představil našim posluchačům.

Petře, právě vám vychází nové album, které nese název Souhvězdí romantiků. Můžete nám jej představit?

Vyšlo v pátek 6. listopadu 2015. Mám zprávy o tom, kolik lidí si album objednalo, je to velmi zajímavé číslo. Souhvězdí romantiků je pokračováním alb Souhvězdí šílenců a Souhvězdí drsňáků. Každá deska má čtrnáct písní. Nevěřil jsem, že dokážu tolik písniček každý rok složit, ale povedlo se. Navíc mám dojem, že naše poslední deska je nejzdařilejší.  
 
Souvisí název vašeho nového alba Souhvězdí romantiků s tématikou písniček? Najdeme zde romantické balady?

Nic takového. Písně jsou o lásce, nenávisti a dalších záležitostech patřících k životu. Pokud by někdo chtěl na CD najít baladu, pak ji tam najde, ale s tímto záměrem jsme desku netočili. 


Je vaše nové CD Souhvězdí romantiků něčím výjimečné?

Ano. Na albu máme hosty. Vláďa Papež hraje v jedné písni na foukací harmoniku, Jiří Bárta na violoncello, Pavel Šporcl hraje na housle a v písni Život je dar si na trumpetu zahrál Laco Déczi.  

Dotočil jste hudební trilogii. Co chystáte dále?
 
Nic konkrétního nechystám. Teď jsme si docela oddychli. Poslední tři roky jsme nedělali s kapelou nic jiného, než že jsme vymýšleli, jak bude vypadat další album. Nejde o to „jen“ natočit písničky. Souvisí s tím focení, návrh obalu desky, plakáty, propagace, je to ho moc. Navíc se všechny písničky musíme vždycky naučit. Přiznám se, že se mi do toho po třetí moc nechce. Do hlavy se mi texty už tak snadno neukládají, jako dřív. Stále se ještě ale zdráhám používat čtecí zařízení.

Jak jste prožil letošní léto?

Pracoval jsem. Trávil jsem ve studiu celé dny. Manželka se zlobila, chtěla, abych písničky točil v zimě. Ale pro novou desku je nejlepší, když vyjde na podzim. Prázdniny jsem si ale s rodinou užil. Letěli jsme na Mallorcu. Já sice tento druh dovolené moc nemusím, ale zvykl jsem si. Dokonce jsem si našel svoji zábavu. Četl jsem si a u toho pozoroval ženský. Chodil se s dětmi koupat a také hrát s míčem. Bylo to příjemné.  

Každý rok pořádáte pro své přátele zahradní párty, která se stala již téměř kultovní. Kolikátý ročník se letos vlastně konal?
 
Přesně to nevím, ale odhaduji, že to mohla být tak 35. párty. Začínali jsme už v 70.letech. To byly ale malé akce. Do potoka se dalo vychladit pár lahví piva a pekli jsme ručně prase. Nyní to má už určitou formu. Vyhlásíme předem téma, na které se párty bude konat. A nebo navrhneme oblečení, které musí mít hosté na sobě. Letos  přišli s motýlkama u krku. Příští ročník přijdou s kšandami.

Jak se má vaše rodina?
 
Letos nám začala Anežka chodit do první třídy. Vozíme ji do deset kilometrů vzdálených Chocerad. Moc se jí tam líbí. Navíc chodí do několika kroužků. Na karate, angličtinu, gymnastiku a učí se hrát na klavír. Naše tříletá Rozárka chodí do soukromé školky s anglickou výukou. Moje žena vstává už před šestou hodinou, aby stihla děti rozvést. V pátek vozím Anežku do školy já. 

Co byste vzkázal Rádiu BLANÍK?
 
Jsem rád, že BLANÍK stále tak skvěle funguje. Také je to vždycky první rádio, které nám nabídne rozhovor, když nám vyjde nové album. Za to Rádiu BLANÍK moc děkuji. 

Děkujeme za rozhovor.

zpět
PLACENÁ INZERCE
O nás:
Rádio     Ti, které slyšíte      Redakce      Kde nás naladíte        Tiskové zprávy       
Kontakty:
Rádio BLANÍK      Studio      Moderátoři      Písničky na přání      Facebook     

Informace o zpracování osobních údajů
© 2018 Rádio BLANÍK – pohodové české rádio, www.radioblanik.cz, všechna práva vyhrazena
kontakt: Rádio BLANÍK, poštovní přihrádka 8, 251 64 Mnichovice
tel. studio: 800 109 109, dopravní linka: 603 11 71 71, recepce: 323 641 990, e-mail: info@radioblanik.cz
Obchodní zastoupení: RADIOHOUSE