Právě na BLANÍKU :
 
 
Právě hraje:
 

PETR KOLÁŘ VYDÁVÁ „A PROČ NE“

NOVÉ STUDIOVÉ ALBUM, KTERÉ JE NÁVRATEM K ROCKOVÝM KOŘENŮM. A na Rádiu BLANÍK můžete album brzy získat.
Interpret, kterého proslavilo účinkování v řadě úspěšných muzikálových projektů a kapel jako Precedens či Arakain, vydává 6. listopadu nové studiové album. Petr Kolář se na albu A proč ne vrací ke svým rockovým kořenům.

A proč ne, to je nejenom název nového alba, ale i do jisté míry Petrova odpověď na hypotetickou otázku, proč se rozhodl natočit poctivou rockovou desku, místo možná očekávatelného zaplutí do středního proudu. Nové album obsahuje 13 novinek a jako bonus pak úspěšný duet s Karlem Gottem To jenom láska zastaví čas.

Za kompletní hudební produkcí alba stojí legenda české rockové scény - kytarista, zpěvák a producent Miloš Dodo Doležal. Významnou úlohu na výsledné podobě nahrávky má ale i samotný Petr Kolář. Autorsky se na písničkách podíleli převážně Dodo a Petr, texty psal básník Michal Bureš s Petrem, přispěl ale například i kapelník Precedens Martin Němec.

Dle vlastních slov Petra Koláře je to pro něj velmi zásadní deska. Od začátku měl jasno, chtěl, aby vzniklo album z původních písniček, v českém prostředí a atraktivní pro domácího posluchače. Přesto však s jasným respektem k tradicím a aktuálnímu dění na světové rockové scéně. Místo snahy vytvořit „rádiový sound“ za pomoci zahraniční produkce a uhlazeného zvuku, se tak s producentem soustředili na autenticitu a jistým způsobem na „naturální“ způsob tvorby a nahrávání. Vznikla tak opravdu poctivá rocková deska se skvělým zvukem a řadou potenciálních hitů v rámci žánru.

TŘI OTÁZKY PRO PETRA KOLÁŘE:
1) Nové studiové album vydáváte po 4 letech. Jak dlouho jste ho připravoval?
Asi před dvěma lety jsem si uvědomil, že chci svoji tvorbu nasměrovat trošku jiným směrem a nové album jsme připravovali asi tak rok a půl.

2) V čem pro vás byla důležitá spolupráce s Dodo Doležalem?
Pokud pracujete s vynikajícím muzikantem, kytaristou a zároveň producentem, který má toho za sebou tolik jako Miloš - a pokud je mezi vámi to správné autorské ,,pnutí“, tak není co řešit!

3) Na písních jste pracoval jako autor či spoluautor?
Nejtěžší je vždy tvůrčí proces, kdy vše teprve krystalizuje a my jsme tvořili všechny skladby od základů společně. Dokonce jsem si zavzpomínal na dobu, kdy jsem začínal, protože když bylo potřeba, stal jsem se opět bubeníkem (smích). A naopak, nejlepší je pro mě vždycky výsledek, který musí posoudit až posluchači.

zdroj: www.supraphon.cz


zpět
PLACENÁ INZERCE
O nás:
Rádio     Ti, které slyšíte      Redakce      Kde nás naladíte        Tiskové zprávy       
Kontakty:
Rádio BLANÍK      Studio      Moderátoři      Písničky na přání      Facebook     

Informace o zpracování osobních údajů
© 2018 Rádio BLANÍK – pohodové české rádio, www.radioblanik.cz, všechna práva vyhrazena
kontakt: Rádio BLANÍK, poštovní přihrádka 8, 251 64 Mnichovice
tel. studio: 800 109 109, dopravní linka: 603 11 71 71, recepce: 323 641 990, e-mail: info@radioblanik.cz
Obchodní zastoupení: RADIOHOUSE