Právě na BLANÍKU :
 
 
Právě hraje:
 

Rozhovor s Igorem Timkem ze skupiny No Name

Frontman skupiny No Name Igor Timko přišel o víkendu 14. a 15. listopadu představit posluchačům Rádia BLANÍK nové album S láskou. Prozradil také, co nejvíc miluje na Česku.

Igore, představte nám, prosím, nové album skupiny No Name.


Naše nová deska je osmým řadovým albem. Vznikalo čtyři roky. V té době jsme vydali nějaká CD, ale jednalo se o akustické DVD a CD, a také výběrové album. Nové písně na dlouhohrající desce jsme vydali až nyní. Je pravda, že pro fanoušky jsou čtyři roky dlouhá doba, ale máme na desku skvělé ohlasy. Kritika napsala, že by si nikdo jiné No Name ani nepřál a deska je po všech stránkách vyzrálá.Ve videoklipu k písničce Povedz mi se v roli baletky objevuje dcera producenta a našeho kolegy Karla Vágnera - Andulka Vágnerová. Jak k této spolupráci došlo?

V rámci účinkujících naprosto věříme režisérovi Jurajovi Lehotskému, který skvěle vybírá a obsazuje herce a tanečníky do našich videoklipů. Je to i proto, aby nevznikaly tlaky, čí manželka či sestřenice bude v našich klipech hrát. Samozřejmě se objevily názory, že Anička Vágnerová byla obsazena ze známosti. K tomu musím říct, že jsem zpočátku ani nevěděl, kdo to je. Myslím, že to netušil ani Juraj, když si tuto dívku na pražské konzervatoři vybíral. Bylo to příjemné překvapení. Je to půvabná slečna, která moc hezky tančí. Krásně to zahrála. Důležité ale je, že si klip žije vlastním životem.
 
BLANÍK miluje Česko! Co osobně na Česku milujete vy?

Na BLANÍKU mám rád, že posluchačům nabízí původní českou i slovenskou hudbu, která patří do zlatého fondu populární hudby. Hrajete rovněž i písničky současných skupin. To je skvělé. Na České republice miluji přijetí. Česká republika přijala skupinu No Name, jako by byla jejich. Je pravda, že když jsem se narodil, byla ještě Praha mým hlavním městem. I tak nás ale české publikum velmi vstřícně přijalo. Hrajeme v Česku mnoho koncertů, jsme za to rádi a přistupujeme k této skutečnosti s úctou.
 
Máte při svém pracovním vytížení a hlavně cestování čas na svou rodinu?
 
Jsme s rodinami tak často, jak se dá. Možná i častěji než lidé, kteří pracují od devíti do sedmi do večera. Od neděle do čtvrtka jsme s dětmi 24 hodin denně. Vozíme je do školy, na kroužky, věnujeme se jim, jak to jen jde. A když vám děti nebo manželka řeknou, že jste skvělý táta nebo manžel, pak víte, že to má smysl. Když to takto bude fungovat dál a Pán Bůh nás bude ochraňovat, tak budeme moci být otci a manžely roku.

Igore, vy jste vystudoval herectví. Do jaké míry se mu v současnosti věnujete?

Dodnes účinkuji v muzikálu Móric Beňovský na prknech Slovenského národního divadla. Je to krásné zaměstnání. Herectví je kumšt s obrovskou dávkou pokory. Je třeba mu obětovat mnoho času, což pro rodinu není dobré. Velmi dobře charakterizovala můj směr, který jsem si vybral, paní vrátná ve zvolenském divadle. Řekla mi: Pane Timko, je dobře, že jste šel za tou hudbou, ta je taková sytější. Tak krásně řečené jsem to ještě nikdy neslyšel, ale je to pravda.
 
V České republice jste jako kapela stále velmi populární. Dokazovalo to i vaše úžasné vystoupení na letošním Narozeninovém koncertě Rádia BLANÍK na Konopišti. Jaký byl pro skupinu No Name rok 2015 po koncertní stránce? A co chystáte na příští rok?

Koncertní rok byl výborný, nabitý koncertními vystoupeními. Na Konopišti jsme slavili velký úspěch. Máme za sebou také akustické turné a čeká nás letos ještě mnoho televizních vystoupení. Ozvalo se nám mnoho producentů kvůli novince S láskou. V příštím roce budeme nové album představovat fanouškům na koncertním turné. Začne na jaře a takovým vrcholem bude koncert v pražské hale Fórum Karlín 1. listopadu, kde oslavíme dvacáté výročí založení kapely No Name. Tímto vás zveme na naši oslavu.

Prozraďte nám, jak se za poslední roky kapela No Name změnila. Přibyly třeba nějaké svatby nebo nové přírůstky?

Kapela  se nerozrostla, ale jsme pestrá banda. Já mám dvě děti, Jakuba a Ivanku. Zoli má Adama a Zoliho. Roman má Veroniku, Ivanovi se narodil Leonard a náš basák Viliam má malého Viliama. Zdá se, že do chomoutu vejde i Dušan. Asi to bude na tajno, tak jsem zvědav, kdy to přijde.

V jakých ještě jiných rolích vás lze potkat jako kapelu? Setkáváte se třeba při nějakém sportu?

Jako bratři se věnujeme lednímu hokeji. Po delším čase jsme se ale vrátili k tenisu. Hrajeme i s manželkami. Děti jsme také přihlásili na tenis a hrají i fotbal. Myslíme si, že při sportu si člověk psychicky odpočine. Lépe se po něm spí. Sportovat navíc společně s dětmi je to nejvíc, co spolu můžeme prožít.
 
Netajíte se tím, že jsou vám blízké Vysoké Tatry. Tam jste před dvěma lety s přáteli založili i jednu zajímavou sportovní tradici. Můžete nám k tomu prozradit více?

Z Košic je to do Tater rok od roku bližší. Neustále se staví další úseky dálnic. Na Štrbském Plese máme kamarády. Pořádáme tam společně veřejný závod pod záštitou Igora a Ivana Timkových z No Name. Je to oblíbená akce. Minulý rok běželo 130 závodníků. Věříme, že letos by mohlo přijít i 200 lidí. Všechny vás zvu. Běžet může každý, nemusíte mít extra kondici. Jde o to, popasovat se sám se sebou a užít si Tatry.

Co byste popřál posluchačům Rádia BLANÍK?
 
Za celou skupinu No Name přeji posluchačům Rádia BLANÍK zdraví. Pokud ho máme, pak si můžeme BLANÍK pustit a poslechnout. A těšit se z toho mála, co máme na světě.

Děkujeme za rozhovor.

zpět
PLACENÁ INZERCE
O nás:
Rádio     Ti, které slyšíte      Redakce      Kde nás naladíte        Tiskové zprávy       
Kontakty:
Rádio BLANÍK      Studio      Moderátoři      Písničky na přání      Facebook     

Informace o zpracování osobních údajů
© 2018 Rádio BLANÍK – pohodové české rádio, www.radioblanik.cz, všechna práva vyhrazena
kontakt: Rádio BLANÍK, poštovní přihrádka 8, 251 64 Mnichovice
tel. studio: 800 109 109, dopravní linka: 603 11 71 71, recepce: 323 641 990, e-mail: info@radioblanik.cz
Obchodní zastoupení: RADIOHOUSE