Právě na BLANÍKU :
 
 
Právě hraje:
 

Rozhovor s Petrem Kolářem na Rádiu BLANÍK

Zpěvák Petr Kolář vydal nové CD s názvem A proč ne. Představil jej posluchačům Rádia BLANÍK o víkendu 5. a 6. prosince.

 


Proč se Vaše nové album jmenuje právě A proč ne?


Přemýšlel jsem o názvu a uvědomil jsem si, že každou desku dělám s jiným producentem. Je to záměr. Chci, aby bylo album pestré. Tým, s kterým pracuji, je pro mě hodně důležitý. A pravdou je, že Miloš Dodo Doležal je naprosto jiný druh producenta. Vytvořil sound, který se nám oběma líbil. Vrátili jsme se do devadesátých let, do doby, kdy se používaly v hudbě prvky, které máme rádi. Název se mi pro desku zalíbil a hned titulní píseň vysvětluje v textu význam tohoto názvu.
 
Jak vznikl duet s Karlem Gottem To jenom láska zastaví čas?

Duet jsme připravovali v létě. Karel mi zavolal a zeptal se, jestli bychom spolu mohli natočit duet. Měl jsem z toho velkou radost. Zeptal jsem se, zda má nějaký hudební materiál. Karel mi poslal tip na jeden známý světový hit. Souhlasil jsem, že je moc hezký, ale zároveň mu navrhl, že bychom mohli natočit původní českou písničku. Karel se mě zeptal, jestli si myslím, že ji někdo umí napsat. Odpověděl jsem, že nevím, ale mohu něco zkusit. Karel mi dal šanci. Já mu pustil, co jsem složil a čtrnáct dní na to jsme jeli do studia natáčet.
K vašemu společnému duetu s Karlem Gottem To jenom láska zastaví čas jste natočili i zajímavý videoklip, kde se Karel Gott objevuje v neobvyklé roli vašeho spolujezdce v sajdkáře na historické motorce ze 30. let. Pro vás jízda na motorce určitě nebyla premiérou, že?

Jezdím na motorce od patnácti let. Ale je pravda, že motorka, kterou jsem dostal, byla historická a musel jsem se s ní nejprve seznámit. Šlo to dobře. Dokonce jsem nabídl Karlovi, že si sednu do sajdkáry já, že může řídit. Tak jsme se tomu zasmáli.

Vaše spolupráce s Karlem Gottem na duetu To jenom láska zastaví čas byla patrně jedním z posledních hudebních počinů uskutečněných před nelehkou diagnózou, kterou si Karel v nedávné době vyslechl, je to tak?

Ano. Měli jsme s Karlem v plánu zazpívat duet při různých příležitostech, představit jej veřejnosti, ale život přináší nečekané události. Karel je ale velký bojovník. Vím, že se uzdraví a my si ještě spolu tento duet mnohokrát zazpíváme.
 
Jste vášnivý motorkář, stejně jako váš pěvecký kolega Jakub Smolík. Jezdíte spolu třeba na motorkářské výlety?

V létě s Jakubem Smolíkem a takovou bezva partou vyrážíme na jižní Moravu. Ta je k jízdě na motorce ideální. Jakub je velký motorkář, má hodně najžděno. Jel jsem v sedadle za ním, což normálně nemám rád. Ale s Jakubem jsem byl naprosto v klidu. Má moji velkou důvěru.
 
Petře, co vy sám plánujete do budoucna?

Právě mi vyšla deska, o kterou se musím postarat. Je to dítě, které musím naučit chodit. Budu koncertovat a hrát nové písničky, poskytnu rozhovory médiím, představím album široké veřejnosti. Do konce roku budu ještě účinkovat v muzikálu Mamma mia!, který mě hodně baví. Na jaře chystám sérii koncertů k nové desce.
 
Chystáte se během letošní zimy užít si i zimních radovánek?

Mám zimu rád, jezdím na snowboardu. Těším se, až bude bílo. Zatím nic konkrétního neplánuji. Když vyjde čas, vyrazím s dětmi na hory.
 
Na BLANÍKU jsme se dlouhou dobu věnovali projektu Milujeme Česko. Co vy sám na Česku milujete?

Narodil jsem se tu a žiji celý svůj dosavadní život. V osmdesátých letech jsem chvíli uvažoval o emigraci, kvůli režimu. Jsem rád, že se v devadesátých letech situace změnila. Mohu tu pracovat a zpívat pro české publikum. Hodně jsem cestoval. Domů se ale vždy rád vracím, je tu skutečně krásně.  Jsem hrdý na to, že jsem Čech.

Co byste vzkázal posluchačům Rádia BLANÍK?
 
S Rádiem BLANÍK spolupracuji již deset let. Líbí se mi, že hraje české písničky. A také oslovuje své posluchače nejen prostřednictvím vysílání. Jezdí přímo za nimi, pořádá krásné akce. To mnoho rádií nedělá. Přeji proto Rádiu BLANÍK hodně krásných českých písniček a mnoho skvělých posluchačů.

Děkujeme za rozhovor.


zpět
PLACENÁ INZERCE
O nás:
Rádio     Ti, které slyšíte      Redakce      Kde nás naladíte        Tiskové zprávy       
Kontakty:
Rádio BLANÍK      Studio      Moderátoři      Písničky na přání      Facebook     

Informace o zpracování osobních údajů
© 2018 Rádio BLANÍK – pohodové české rádio, www.radioblanik.cz, všechna práva vyhrazena
kontakt: Rádio BLANÍK, poštovní přihrádka 8, 251 64 Mnichovice
tel. studio: 800 109 109, dopravní linka: 603 11 71 71, recepce: 323 641 990, e-mail: info@radioblanik.cz
Obchodní zastoupení: RADIOHOUSE