Právě na BLANÍKU :
 
 
Právě hraje:
 

Rozhovor s Pavlem Kožíškem z Divadla kouzel

Víkend 12. a 13. ledna byl na BLANÍKU plný kouzel. Naším hostem byl kouzelník a principál Divadla kouzel Pavel Kožíšek.

Pavle, vy jste sebou přivezl pro naše posluchače novou sadu kouzel, kterou mohou získat. Jaká konkrétní kouzla tady najdeme?

Najdete tu například čínské kouzlo s kroužky nebo záhadné cestování kuliček. Je tam mnoho triků s kartami. Celkem tu najdete 150 triků. Jsou to efektní kouzla, ale zároveň jsou snadná, aby to zvládly i děti od osmi let.

V sadě je i speciální dárek, je to tak?

Ano. Najdete tam vstupenku na představení Magická esa v hodnotě 250 korun. Jde o show, kde uvidíte ty pravé „copperfieldovské“ iluze. Procházím vrtulí nebezpečného ventilátoru. Své kolegyně vystřelím z obrovského děla a ony  proletí nad hlavami diváků. Take sjíždí po dlouhé skluzavce času, na jejímž konci vystoupí jako malé holčičky.
Co je nového v Divadle kouzel?

Zatím hrajeme osvědčená představení. Pro děti je to show s názvem Já nejsem Ježíšek, ale Kožíšek. Dospělým divákům a hlavně firmám nabízíme představení Nechte zmizet svého šéfa. Pan ředitel se naučí s námi potřebný trik, takže svým zaměstnancům opravdu zmizí před očima. To je velmi oblíbené. Řadu představení hrajeme nejen u nás, v Líbeznicích u Prahy, ale i na zájezdových vystoupeních.

Pavle, co vy a Vánoce?

Já vlastně prožívám intenzivně vánoční čas od 20.listopadu, kdy hrajeme vánoční představení. Na Štědrý den se těším, svalím se na gauč a manželka se o mě jistě postará. Moc se těším, co mi přinese Ježíšek.

Držíte vánoční tradice?

Já pocházím z Podkrkonoší a tam se na Vánoce dělají speciální buchtičky se sirupem. Na ty se moc těším. Jinak bude tabule velmi pestrá. Kluci si u nás poručili sushi, babička bude mít k večeři kapra a další si pochutnají na vinné klobáse se zelím a knedlíky.

Co milujete na Česku?

Na Česku miluji Líbeznice u Prahy. Tady předvádíme publiku své kouzelnické umění. Jinak jsem velmi rád za to, jací jsme. Hodně cestuji a domů se velmi rád vracím. Jsme hloubavý národ. Diváci neustále spekulují nad tím, jaké triky za naším kouzlením jsou. Japonci či Američané mají úplně jinou mentalitu. Stal jsem se svědkem rozhovoru dvou pánů, kteří o přestávce našeho vystoupení přemýšleli a dohadovali se, jak daný trik provádím. Byli úplně vedle. Za chvíli za mnou přišel šestiletý chlapec, naprosto nepolíbený základy fyziky a chemie a ten skutečně odhalil, co za kouzlem je.

Jezdíte v zimě na hory?

Jezdíme. Já ale nejsem vyznavačem sportů. Jednak se bojím o prsty a také nejsem sportovně nadaný. Užíváme si krásné přírody v Krkonoších. V létě tam pořádám tábory, kde učím děti kouzlit. Jezdí tam různé věkové kategorie, ale také kouzelníci různých úrovní umění magie. Takže místo exotických dovolených si dopřávám zábavu s dětmi. Je krásné pozorovat, jak je kouzlení baví. Celý rok si pak píšeme přes sociální sítě. A já z těchto dětí čerpám energii pro svá další kouzelnická čísla.

Máte nějaký veselý zážitek z divadla?

Jistě. Jak jsem mluvil o představení Nechte zmizet svého šéfa, tak se nám stalo, že nám podle plánu ředitel jedné společnosti skutečně zmizel, ale stoupl si na špatné místo a ve chvíli, kdy se zvedla jedna z opon, se tak objevil s naší sekretářkou, která mu polibkem gratulovala k tomu, jaký je kouzelník. V první řadě seděla manželka pana ředitele a té se to vůbec nelíbilo.

Co popřejete posluchačům Rádia BLANÍK?

Kouzelné Vánoce všem posluchačům kouzelného Rádia BLANÍK nepřeje jen Ježíšek, ale i Pavel Kožíšek!

Děkujeme. Prožijte veselé Vánoce!

zpět
PLACENÁ INZERCE
O nás:
Rádio     Ti, které slyšíte      Redakce      Kde nás naladíte        Tiskové zprávy       
Kontakty:
Rádio BLANÍK      Studio      Moderátoři      Písničky na přání      Facebook     

Informace o zpracování osobních údajů
© 2018 Rádio BLANÍK – pohodové české rádio, www.radioblanik.cz, všechna práva vyhrazena
kontakt: Rádio BLANÍK, poštovní přihrádka 8, 251 64 Mnichovice
tel. studio: 800 109 109, dopravní linka: 603 11 71 71, recepce: 323 641 990, e-mail: info@radioblanik.cz
Obchodní zastoupení: RADIOHOUSE